Simona Krainová si na výživě svých dětí zakládá. Čokoládu ani sladké limonády u nich doma nenajdete

Zdroj: Profimedia

Simona Krainová si kvůli své profesi musí celý život dávat pozor na to, co jí. Zdravý životní styl se promítl i v mateřství. Výživu svých synů, Bruna a Maxe, staví na přední příčky výchovy. Distancuje se od rodičů, kteří pravidelně a bez rozmyslu krmí své děti nezdravým jídlem a nepřemýšlejí o jejich budoucím vývoji a celkovém vnímání jídla jako životního paliva.

Jsme to, co jíme

Právě tímto přirovnáním začala Krainová jeden z příspěvků na instagramu, který se dotýká tématu výživy u nich doma. Jak sama v příspěvku píše, často se setkává s názorem, že u dětí je jedno, co vlastně jedí, hlavně, že netrpí hlady. Pod tento pohled na dětskou stravu se Simona určitě nikdy nepodepíše.

Ona sama si stojí za názorem, že děti mají jídlo vnímat jako palivo pro celkové fungování těla, a s tím souvisí i to, co na talíři denně vidí.

V rodině se synům snaží tento princip uvažování vysvětlit zábavnou formou, aby sami pochopili, jaké jídlo jim dá nejvíce zdravých živin, více energie a různých dalších benefitů. Samozřejmě to jde ruku v ruce s tím, aby jim maminka šla příkladem. O tom ale Simona nemusí přemýšlet, to je u ní samozřejmost a denní chléb.

Samotnou ji pohled na obézní děti děsí a dává rodičům za vinu, jak jsou v tomto směru bezohlední a vytvářejí v dětech velmi špatné návyky, které mohou v budoucnosti ovlivnit jejich zdravotní stav.

Každá nemoc má původce ve střevech

Podle Krainové tělesná imunita úzce souvisí s naší výživou, a proto tak k celkové skladbě jídelníčku také přistupuje.

Je běžné, že lidé, kteří mají špatné stravovací návyky, začnou řešit své jídelníčky, až když zjistí, že mají k různým nemocem sklony nebo že už je nemoc v počáteční fázi.

Možná z důvodu prevence, možná z důvodu své záliby ve zdravém životním stylu začátkem roku absolvovala očistný ájurvédský detox na Srí Lance, který podle Blesku také nazvala po svém „vysypání popelnice“. Mimo jiné se na Srí Lance také inspirovala, jak ve výživě pokračovat dále s celou rodinou.

Když svým dětem naservíruje pokrm na talíř, snaží se jim vysvětlit, jak daná potravina pracuje v těle a co prospěšného přinese.

Jak Simona sama uvedla v příspěvku, na syny tato strategie vysvětlování funguje a oni sami si pak pokaždé vybírají zdravější varianty pokrmů.

Krainová ale fanoušky ujistila, že se nemusí obávat toho, že by synové strádali či nevěděli, jak čokoláda vypadá.

Zdroj: Blesk, Instagram

Autor: Denisa Richter

Přidat na Seznam.cz