Rebel Wilson už nechce být „legrační tlustá holka“. Přestala se přejídat a zhubla 35 kilogramů

Zdroj: Shutterstock.com / Fred Duval

Jedna z nejznámějších hereček Hollywoodu, Rebel Wilson (42), která mimo jiné vystudovala práva v Austrálii, přiznala problém s emocionálním přejídáním. Přesto, že jí dostatečné sebevědomí nikdy nechybělo, občas potřebovala otupit emoce vaničkou oblíbené zmrzliny. Věděla, že její stravovací návyky nejsou úplně zdravé a v pořádku. Proto se nedávno vydala cestou za svým zdravějším já.

Rebel Wilson se drží svého hesla: „Snažte se být nejdravější verzí sebe sama, která může pro různé lidi vypadat jinak. Nejde o číslo.“ Ve svých 42 letech vypadá lépe než ve 20 a cítí se být na vrcholu své krásy, jak řekla v rozhovoru BBC World v pořadu 100 Women. Herečka zastává názor, že všechna těla všech velikostí by měla být milována, a když se tak necítíme, musíme s tím něco udělat, protože tělo máme jen jedno.

Rok zdraví

Díky pandemii, kdy si začala uvědomovat, že zřejmě nebude mít mnoho pracovních příležitostí, mohla Rebel konečně zpomalit a věnovat svému zdravotnímu, fyzickému a samozřejmě i psychickému stavu. Řešila mimo jiné i záležitosti týkající se plodnosti v souvislosti se svým věkem. Lékaři jí stále opakovali, že jako zdravější bude mít větší šanci na otěhotnění.

V roce 2020 si tak herečka definitivně řekla, že se svým zdravím něco udělá. Na instagramu svou cestu za zdravějším já sdílí jako „rok zdraví“.

Důvodem, proč celou svou proměnu dávala na odiv celému světu, bylo, aby si vytvořila jakýsi závazek. Chtěla udělat trvalou změnu a chtěla za ni nést odpovědnost.

Rebel samotnou překvapovalo, kolik lidí jí fandí v cestě za menší konfekční velikostí. Jí ale šlo především o to, aby dosáhla své nejzdravější verze, vůbec to nebylo o velikosti či čísle na váze.

Nejvíce ji ovšem překvapil názor jejích kolegů z Hollywoodu, kteří se divili, že chce takovou změnu udělat, protože si v branži vydělávala miliony dolarů jako ta „legrační tlustá holka“, doplnila také v rozhovoru pro BBC World.

Kolegové se obávali, zda s váhou neztratí i smysl pro humor. Na to jim Wilson odpovídala jediné, ať za rok posoudí její tvorbu a udělají si obrázek sami.   

Každý den se hýbat a vědomě jíst

Herečka se nyní zaměřuje ve stravě na bílkoviny. Dříve jedla okolo 3000 kalorií denně, především sacharidy, a měla stále hlad. V nové stravě si musela zvyknout na častější konzumaci masa a ryb. Nejčastěji si teď dává lososa nebo kuřecí maso.

Oblíbené lahůdky jako čokoládu nebo zmrzlinu si ale neodpírá, s občasným zhřešením jí přijde zdravý životní styl udržitelnější. Když si chce dopřát něco více kalorického, snaží se jídlo alespoň vylepšit výživnými ingrediencemi, jako je drcená mrkev či avokádo, třeba do tacos. Zmínila to pro web Women’s Health.

Na cestě ke zdravému tělu jí pomáhá kromě stravy i pohyb. S trenérem cvičí i šestkrát týdně a jedenkrát týdně si vyrazí zaběhat nebo alespoň na rychlou procházku.

V podcastu Time to Walk – Rebel Wilson – Fitness sdílela herečka rady, které jí doporučil lékař. Nejlepší způsob, jak ztratit přebytečný tělesný tuk, je prý chůze. Nemusí být rychlá nebo do kopce, ale je důležité hodinu denně chodit.

Rebel se její vědomý přístup ke stravě daří dodržovat. Teď, když shodila už 35 kilo, se cítí zdravě a šťastně. Přesně tak, jak chtěla. Svoji cestu pravidelně zaznamenává na svém instagramovém účtu a rozhodně s váhou neztratila smysl pro humor a svoji originalitu.

Zdroje: BBC World v pořadu 100 Women,  Time to Walk – Rebel Wilson – FitnessInstagram, Women’s Health

Autor: Denisa Richter

Přidat na Seznam.cz