Michelle Obama učí děti vařit na Netflixu. Ve spojitosti s vařením zmínila i manžela

Obama
Zdroj: K2 images / Shutterstock

Bývalá první dáma a propagátorka zdravého a dobrého jídla Michelle Obama se objeví v hlavní roli v novém pořadu na Netflixu, jehož cílem je inspirovat děti ke kreativitě v kuchyni. Představení nazvané Vafle + Mochi dostalo název po dvou loutkách, kterými se Obama v pořadu obklopila.

V hlavní roli Vafle a Mochi

Vafle je modro-bílá loutka s vaflemi místo uší a Mochi připomíná kulatou japonskou pochoutku. Vafle a Mochi sní o tom, že se jednoho dne stanou kuchaři, ale pocházejí ze Země mraženého jídla a vařily pouze s přísadami vyrobenými z ledu. To se mění v době, kdy se potkají s Michelle, která hledá pomocníky, aby pracovali v jejím supermarketu. Postavičky budou také získávat různé zkušenosti, sbírat brambory v Andách, ochutnávat koření v Itálii a dělat misto v Japonsku. Vafle a Mochi budou také vášnivě cestovat.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Michelle Obama (@michelleobama)

Jídlo jako pojítko mezi lidmi a kulturami

Producenti pořadu o jídle doufají, že show inspiruje děti i dospělé lidi k tomu, aby začali společně vařit. Kultury po celém světě by se měly propojit prostřednictvím jídla. A aby se to mohlo stát, je třeba, aby lidé poznali celou řadu nových chutí. Právě to umožní zábavnou formou série vysílaná na streamovací platformě.

Cesta Vafle a Mochi zavede diváky do kuchyní, restaurací a na farmy, kde ochutnají ingredience, které jsou svěží, sladké, pikantní nebo kyselé, a budou vařit po boku slavných kuchařů, domácích kuchtíků, dětí a celebrit.

 „Je to všechno o dobrém jídle: objevovat ho, vařit a samozřejmě jíst. Tito dva nás vezmou na dobrodružství po celém světě, abychom prozkoumali nové ingredience a vyzkoušeli nové recepty,“ uvedla Obama pro Foodtank.

Obama dlouhodobě prosazuje zdravější stravování Američanů

Michelle Obama zasvětila svůj čas v Bílém domě vzdělávání Američanů o vlivu jídla, výživy a zdravého vaření a v této práci pokračuje, i když už není první dámou, prostřednictvím televizních obrazovek.

Sympatická a elegantní dáma nedávno prozradila, že její slušné kulinářské znalosti se tak úplně nevztahují na jejího manžela, bývalého prezidenta Baracka Obamu.

Zmínila i manžela s dcerami a jejich vztah k jídlu

V rozhovoru pro Eonline se bývalá první dáma podělila o to, že její manžel má tři základní jídla, která připravuje pro jejich rodinu, ale že vaření není součástí prezidentova denního repertoáru.

Podle Michelle patří mezi typické pokrmy jejího manžela nechutné chilli, dobrá smaženice a skvělé omelety. A považuje se za zdatného kuchaře.

Nicméně lásku k jídlu dokázala Obama přenést na své dcery, Maliu Annu a Natashu. Bývalá první dáma na ně prozradila, že se v období karantény intenzivně věnovaly pečení, a tak nebylo nic neobvyklého, když se domovem v jednu v noci šířila vůně skořicových buchtiček. Nakonec jim musela pečení natolik zakázat, aby jejich zábava na rodině nezanechala následky.

Zdroj: Foodtank, Eonline, Vogue, Harpers Bazaar

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz