Proti nadměrnému pocení se můžete zkusit bránit konzumací správných potravin

Zdroj: Shutterstock

Někdo se potí více a jiný zase méně. Někomu tato přirozená reakce těla nepřidělává žádné starosti, jinému naopak nepříjemně komplikuje život. Pokud se i vás týká nadměrné pocení, které vás mnohdy dostává do svízelné situace, pak jste tady správně.

Určitě víte, že se dá proti nadměrnému pocení bránit například různými přípravky z drogerie. Jenže ty jsou často plné chemie, kterou tak s každým stříknutím do podpaží dostává do těla. Proti pocení se přitom můžete zkusit bránit i přírodní cestou – například konzumací správných potravin.

Nízkotučné mléčné produkty

„Vápník je minerál, který reguluje tělesnou teplotu a pomáhá potlačovat pocení,“ vysvětluje thompsontee.com.

Vaším cílem tedy je zařadit do jídelníčku potraviny bohaté na vápník, kterými jsou například nízkotučné mléčné produkty.

Olivový olej

Olivový olej je bohatý na antioxidanty, zrychluje metabolismus a trávení a zabraňuje nárůstu tělesné teploty a pocení.

Zkuste olivový olej klidně postupně nahradit za ten, který jste doteď běžně používali. V kuchyni se s ním dá čarovat.
Potraviny bohaté na vlákninu

Vaší pozornosti by v případě, kdy se chcete pocení bránit přírodní cestou a ne hned sahat po chemických prostředcích z drogerie, neměly uniknout ani potraviny bohaté na vlákninu.

Potraviny bohaté na vlákninu a s nízkým obsahem tuku se rychle tráví. Proto do svého jídelníčku zařaďte například ovesné vločky.

Mandle

„Mandle mají přirozeně vysoký obsah hořčíku a patří mezi nejlepší potraviny ke snížení pocení,“ vyzdvihuje jejich přínos ejisinc.com.

Mandle pomáhají nastartovat váš metabolismus a zlepšují nervové funkce. Mimo jiné také posilují váš imunitní systém a zlepšují trávení.

Losos

Máte rádi lososa? Pokud patříte k lidem, kteří si na této rybě dokážou pochutnat, pak uděláte dobře, když ho budete jíst pravidelně.

I losos totiž patří na seznam potravin, které pomáhají při nadměrném pocení. Věděli jste, že losos v sobě obsahuje všech osm vitaminů skupiny B?

Vitaminy B jsou skvělé pro zajištění hladkého fungování vašeho těla. Udržují váš nervový systém zdravý, podporují mezi nervovou komunikaci a napomáhají trávení, čímž posilují váš imunitní systém.

Banány

Banány jsou výborným zdrojem draslíku – důležitého minerálu, který naše tělo nutně potřebuje a jeho nedostatek dokáže dát dost hlasitě najevo.

Draslík je elektrolyt, který pomáhá tělu zůstat hydratovaným. Banány také obsahují hořčík a vitamin B6, který posiluje imunitní systém.

Zdroj: thompsontee.com, ejisinc.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz