Připravte si perfektní a jednoduchou sýrovou omáčku k nachos bez použití tavených nesmyslů

Zdroj: Shutterstock.com

Také si s chutí večer k televizi nasypete misku nachos? Jistě se shodneme na tom, že u nich v žádném případě nesmí chybět sýrová omáčka. Nachos a sýrová omáčka – to je prostě nerozlučná dvojka, která k sobě pasuje. A tečka.

Natrefit v obchodě na chuťově dobrou omáčku k nachos ale může být docela problém. Zvláště pak v okamžiku, kdy se kromě ceny začnete zajímat také o složení. Je proto mnohem lepší si sýrovou omáčku k nachos připravit doma. A my vám poradíme jak.

Jednoduchá sýrová omáčka k nachos

Chcete si připravit chutnou domácí omáčku k nachos? Pak si připravte lžíci olivového oleje, jednu na kostičky nakrájenou šalotku, tři větší stroužky česneku, hrníček mléka, jedno střední rajče, a sýr. Jaký sýr můžete do omáčky použít, vám poradíme níže.

Olej nalijte do hrnce, přidejte nadrobno nakrájenou šalotku společně s utřeným česnekem a vše krátce orestujte. Poté přidejte nastrouhaný sýr a nechte ho rozpustit.

Postupně přilévejte mléko, promíchejte, dochuťte solí. Následně přidejte na kousky pokrájená rajčata a kdo chce, může přidat i kousek nakrájené chilli papričky.

Jaký použít sýr?

A nyní už k té asi nejdůležitější surovině – sýru. Možností, který sýr lze do omáčky k nachos použít, je naštěstí celá řada.

Nabízí se například gouda, tedy holandský sýr mající krémovou strukturu a lehce pikantní chuť. Sáhnout můžete i po parmazánu. Ten sice může být pro někoho příliš výrazný, ale pokud vám jeho typická chuť nevadí, určitě si pochutnáte.

Můžete vyzkoušet i sýr čedar. Ten se krásně rozpustí, jeho konzistence je dokonale krémová a chuť výraznější. K nachos jde tak o perfektní volbu.

Zdroj: mashed.com, apetitonline.com, foodchamps.org

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz