Popcornový salát na tři způsoby. Neuvěříte, dokud neochutnáte

Zdroj: Shutterstock

Jednou za čas si dá popcorn asi každý z nás. Pokud jdeme do kina, je to prakticky povinnost, někteří si udělají oblíbenou pochoutku i doma, když si s partnerem pustí film v televizi. Napadlo by vás ale někdy udělat z popcornu salát?

Pravděpodobně vás jako první napadne, že je to nějaký vtip. My vás ale přesvědčíme o opaku. Ve světě je totiž kombinace popcornu s dalšími surovinami poměrně oblíbená a v poslední době se na sociálních sítích rozmohl trend, díky kterému se popcornový salát dostal až k nám.

Je na vás, zda si ho chcete udělat jako zdravou verzi a smíchat s popcornem jen nějaké ty zelené listy a trochu rajčat nebo zda přidáte i kousek masa. Některé recepty dokonce kromě zeleniny zahrnují také ovoce a sladké suroviny. Tady jsou tři nejlepší recepty na popcornový salát, které zaručeně musíte vyzkoušet. A to minimálně už proto, jak šíleně to zní.

S cibulí a hrachovými lusky

Na tento popcornový salát budete podle TikToku potřebovat pouze popcorn, čerstvé hrachové lusky, cibuli, jarní cibulku, bílý jogurt a sůl podle chuti.

Nejprve si připravte popcorn a v míse smíchejte lusky s nakrájenou cibulí, jarní cibulkou a bílým jogurtem. Směs podle chuti osolte. Popcorn nechte vychladnout a potom s ním zeleninovou směs smíchejte. Možná to zní zvláštně, uvidíte ale, že chutě se společně dokonale prolínají a vy si recept zaručeně oblíbíte. A pokud ne, budete mít dobrý pocit z toho, že jste mu alespoň dali šanci.

S hroznovým vínem i jablky

Aby nebylo šíleností málo, dá se udělat popcornový salát i na sladko. Jednoduše místo zeleniny přidáte ovoce. Popcorn – samozřejmě nesolený – si připravte tak, jak jste zvyklí. Následně k němu přidejte bílý jogurt, nastrouhaná jablka, kuličky hroznového vína a trochu medu.

Pokud chcete experimentovat, nemusíte se podle paní Jany, která se svěřila, že si dělá podobný salát doma, bát použít například ani borůvky nebo jahody. Ona osobně navíc recept někdy dochutí skořicí. Její děti si ho k pohádkám prý nemohou vynachválit.

Masová verze s tatarkou

Poslední salát je pro pořádné chlapy. I když si možná málokdo z pánů dovede představit, že by podobný recept využil při tvorbě nedělního oběda, možná to chce jenom vyzkoušet a nesoudit předem.

S popcornem smíchejte kuřecí kostičky, které si na pánvi uděláte se svým oblíbeným kořením. Přidejte tatarku, podle chuti můžete přihodit i nějakou zeleninu, oblíbené je například rajče. A během pár minut máte skvělé jídlo na stole.

Zdroj: TikTok, All recipes, Food network

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz