Pavlína z MasterChefa zhubla 25 kilo. Motivoval ji i manžel

Zdroj: Profimedia

V roce 2020 se umístila na druhém místě v soutěži MasterChef. První místo jí jen o kousek uniklo a získal ho tehdy Roman Staša. Pavlína Lubojatzky si i tak vysloužila popularitu a lidé ji od té doby velmi dobře znají.

Skvěle vypadá, je milá, sympatická a k tomu všemu miluje vaření. To je pro mnoho pánů vražedná kombinace.

Kvůli lásce k jídlu ale před lety mívala Pavlína problémy s nadváhou. Poté, co se proslavila, prozradila, jak se nadbytečných kil zbavila.

Shodila 25 kilo

Pavlíně se tehdy podařilo svou váhu změnit o 25 kilogramů. Nebylo to ale vůbec snadné. Sama říká, že byla vždy spíše studijní typ než ten sportovní, přesto se ale v tomto případě musela dát na cvičení.

„Mám pocit, že v 90. letech, kdy jsem se narodila, nebyla žádná osvěta o zdravém životním stylu. Ani kvalita potravin nebyla tam, kde je nyní. Nechci rozhodně za nic vinit své rodiče, i oni si návyky na zdravé stravování osvojili až později,“ cituje slova Pavlíny server Deník.

4x týdně do posilovny

Ke cvičení motivoval Pavlínu její tehdejší snoubenec, dnes už manžel. Lépe řečeno se motivovali vzájemně. Před svatbou si řekli, že by to chtělo změnu a začali spolu chodit do posilovny.

„Nejtěžší bylo změnit svou rutinu a nečekat zázrak ze dne na den. Naučit se jít si obden po práci zacvičit, přemýšlet nad jídlem a rozeznat, jestli mám opravdu hlad, nebo jen chuť,“ vysvětlil v rozhovoru pro Info Zdraví Pavlínin partner.

Po čtvrt roce přísného režimu si Pavlína i její manžel uvědomili, že pokud chtějí, aby byla situace dlouhodobě udržitelná, musí trochu zpomalit. Od té doby jedí zdravě a pravidelně cvičí, nicméně to s režimem nepřehánějí. Když jeden den trochu zhřeší, nic se zkrátka neděje, pokud to není pravidlem.

Zdroj: Deník, Blesk, Info Zdraví

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz