Nezanedbávejte péči o chodidla. Z ingrediencí z vaší kuchyně si snadno vyrobíte lázeň či domácí peeling

Zdroj: Shutterstock

Pomaličku se blíží léto a společně s ním také nošení otevřené obuvi. Teplé letní měsíce jsou také určitým nešvarem, protože právě díky sandálům a žabkám jsme často svědci nepříliš přijemného pohledu.

Ano, řeč je o chodidlech. Sáhněte sami sobě do svědomí, jestli o ně pečujete alespoň z poloviny tak, jako o svoji pleť. Jen proto, že nejsou tolik vidět, na jejich péči mnoho lidí zanevírá a vědomě ji zanedbává. A pohled na hrubé paty v sandálech není zrovna kdovíjaký…

Domácí peeling s voňavou mátou

Kvůli péči o svá chodidla nemusíte nikam chodit. A už vůbec se nemusíte děsit představy, že za různé procedury budete nuceni utrácet peníze.

Vaše nohy si bohatě vystačí s tím, co jim dokážete nabídnout v pohodlí vašeho domova. Zkusit můžete domácí peeling s voňavou svěží mátou.

Jak na to? Smíchejte v rozumném množství kokosový a mátový olej, přidejte hrubou sůl a vše dobře promíchejte tak, aby vám vznikla kaše.

Tu poté aplikujte na chodidla ideálně poté, co si dopřejete koupel a necháte nohy pořádně odmočit. Krouživými pohyby chodidla s peelingem namasírujte, poté opláchněte a nezapomeňte natřít hydratačním krémem.

Čaj a sůl

Do tak horké vody, kterou na nohy snesete, vhoďte 3-4 sáčky černého čaje a přidejte několik lžic epsomské soli. Pro příjemnější vůni přidejte pár kapek éterického olejíčku.

Nohy poté do lázně ponořte a nechte je tam několik minut. „Epsomská sůl pomůže vytáhnout z těla toxiny, zatímco teplá voda pomůže změkčit pokožku na suchých patách,“ vyzdvihuje výhody této čajové lázně bestlifeonline.com.

Lázeň pro chodidla s vůní kávy

Domácí péče o vaše nohy může být nejen levná, ale zároveň i příjemně voňavá. Většině z nás je totiž vůně kávy velmi příjemná.

Uvařte silnou kávu (turka), nechte vodu trochu vystydnout a přidejte do ní i pár kapiček éterického oleje. Do stále dostatečně teplé lázně poté namočte chodidla a nechte je pořádně vykoupat.

Ocet a citron

Možná to nebude v tomto případě úplně nejvoňavější, ale chodidlům, která volají o vaši pozornost, to určitě prospěje.

Web mindbodygreen.com doporučuje domácí lázeň vyrobenou z octa a citronu. „Citronová šťáva a ocet obsahují některé přírodní AHA kyseliny. Tyto kyseliny působí tak, že „odlupují nejsvrchnější vrstvy pokožky a odhalují pokožku, která vypadá hladší a hydratovanější.“

Medový peeling

Na závěr ještě jeden sladký recept. Hlavní roli v něm hraje med, který smícháte s hnědým cukrem. Kdo nemá hnědý čili třtinový cukr, použije klasický bílý.

Postup je pak úplně jednoduchý. Smícháte suroviny a vzniklou kaši poté vmasírujete do ideálně napařených chodidel. Po aplikaci můžete nechat ještě pár minut působit. Poté opláchněte a nohy natřete hydratačním krémem.

Zdroj: bestlifeonline.com, mindbodygreen.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz