Netradiční fígl na dokonalá vejce natvrdo. Zapomeňte na vaření ve vodě a vsaďte na fritézu

Zdroj: Shutterstock

Vajíčka natvrdo milujeme na nespočet způsobů. Nakrájené na plátky a položené na chlebu s máslem. Nastrouhané do pomazánky. Nakrájené na kousky do salátu. Těch způsobů, jak si vychutnat vařená vejce, je zkrátka tolik, že si každý dokáže vybrat.

No jo, ale kámen úrazu může nastat už ve chvíli, kdy si vajíčka vaříme. Ne vždy to totiž odhadneme správně a mnohdy jsou vajíčka uvařená moc, jindy zase málo. Prozradíme vám fígl, díky kterému si vždy připravíte dokonalá vajíčka uvařená natvrdo.

Uvařit vejce natvrdo není tak snadné

Možná jste taky patřili k lidem, kteří nad úkolem „uvařit vejce natvrdo“ jen mávli rukou a pomysleli si, že na tom přece není vůbec nic složitého. Jenže pak jste se do toho pustili a ouha… najednou jste zjistili, že to není tak snadné.

Může být docela oříšek trefit správný čas, po který vajíčka vařit. Dokonce se nemusíte trefit ani do doby, po kterou by měla být vejce ponořená ve vodě, aby se dobře loupala. „Dobu vaření není jednoduché stanovit přesně, protože hodně záleží na kvalitě a stáří vajec,“ potvrzuje tento nesnadný úkol web bydlenisnu.cz.

Připravte si vajíčka v horkovzdušné fritéze

Většina z nás vajíčka klasicky připravuje ve vodě. Jak už ale bylo řečeno, trefit ten správný okamžik, kdy jsou vejce přesně tak akorát, není úplně snadné.

Co takhle připravit vejce natvrdo s pomocí horkovzdušné fritézy? Že by vás to nikdy nenapadlo? To je dost možné! Jakmile to ale jednou zkusíte, už nebudete chtít vejce natvrdo připravovat jinak.

Jak na to?

Vlastně na tom vůbec nic není. Horkovzdušnou fritézu nejdříve nechte rozehřát – nastavte teplotu na 120 °C a počkejte, dokud se nenahřeje.

Poté vložte vajíčka přímo do koše (nebo na mřížku). „Vzduchovou fritézu nastavte na 17 minut na 120 °C. Po uvaření vejce vyjměte a rychle je vložte do nádoby se studenou vodou,“ doporučuje web gangasamazing.com.

Trik je populární i na internetu

Tento trik na vaření vajec v horkovzdušné fritéze je hitem internetu. Uživatelé jej aktivně sdílí na svých sociálních sítích a nemohou si jej vynachválit.

@kalejunkie I vow never to hard boil eggs again. Air fryer is the way to go! 🥚 #airfryer #airfryerrecipes #cookinghacks #foodttiktok #cheftips #eggtok #foodie ♬ Spongebob Tomfoolery – Dante9k Remix – David Snell

Zdroj: bydlenisnu.cz, gangasamazing.com, TikTok

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz