Na britském královském dvoře mají seznam zakázaných potravin. Česnek je zcela zapovězený

Alzbeta_II
Zdroj: Profimedia

Blahodárné účinky česneku jsou všeobecně známé a mnozí tak na něj nedají dopustit. Zejména kvůli jeho antibakteriálním, protiplísňovým a antivirovým účinkům jej naopak mnoho lidí konzumuje pravidelně. Královna Alžběta II. na něj však musela zapomenout a s ní i zbytek královské rodiny.

Výborné antimykotikum

Česnek neboli Alium sativum díky látkám, které obsahuje, působí dezinfekčně a ničí bakterie. Je také dokázáno, že konzumací česneku lze snížit riziko arteriosklerózy, mrtvice či infarktu.

Toto jsou samo o sobě velmi dobré důvody, proč konzumovat česnek. Ale tato potravina toho dokáže ještě mnohem více.

Již v roce 1858 objevil biolog a lékař Louis Pasteur jeho antibakteriální účinky díky jednoduchému pokusu. Do Petriho misky vložil česnek a zjistil, že v jeho okolí zemřely všechny bakterie.

A proti plísním funguje česnek ještě lépe! Lze jej tedy používat jako skvělé antimykotikum.

Nejlépe pomáhá ve své čerstvé formě, ale výborných účinků dosáhnete i uvařením česnekového čaje. Do litru uvařené vody přidejte 4 až 5 slisovaných stroužků česneku, šťávu z citronu a med. Doporučená dávka čaje jsou 3 až 4 šálky denně. Čaj pijte buď teplý nebo studený, ale nikdy jej znovu neohřívejte, protože byste ho tak připravili o blahodárné účinky.

Zákaz všeho, co kazí dech

Ačkoliv je snem mnoha lidí, zejména dětí, stát se součástí královské rodiny, tak život na královském dvoře není tak jednoduchý a krásný, jak se na první pohled může zdát. Důkazem jsou Harry a Meghan, kteří z tohoto života doslova utekli.

Život svázaný pravidly prostě není pro každého a etiketa se na královském dvoře musí dodržovat i v jídle. A tak, věřte tomu nebo ne, existuje v Buckinghamském paláci seznam jídel, která jsou zakázaná.

Jednou z těchto potravin je právě česnek. Nejspíše většinu z vás okamžitě napadl důvod a máte pravdu. Tento zákaz nesouvisí s ničím jiným než s nepříjemným zápachem z úst po jeho konzumaci. A protože královská rodina nemá chvíli klidu a stále je obklopena lidmi, tak se česnek dostal na seznam zakázaných potravin.

Pro zajímavost, na královském dvoře je to tak i s cibulí. Ta ale na rozdíl od česneku neskončila zcela zapovězená a v rozumné míře si ji členové rodiny mohou dopřát.

Tuto informaci potvrdil ten nejpovolanější, a to bývalý královský kuchař Darren McGrady, který pro královskou rodinu vařil celých 15 let.

Zdroj: Prima fresh, Novinky

Autor: Soňa Jiroutová

Přidat na Seznam.cz