Michal David zhubl kvůli zdravotním problémům. Pivo a bůček si dá i tak

Zdroj: Nextfoto

Michal David je ikonou české hudební scény. Málokdo by neznal jeho rytmické hity, které dokážou roztančit pamětníky i současnou mládež.

Nešlo si nevšimnout, že oblíbený hudebník prošel viditelnou proměnou. Letos v červenci oslavil své 62. narozeniny, ke kterým sám sobě nadělil pěkný dáreček: zhubnul totiž téměř 20 kilogramů.

Během covidu přibral

Michal David rozhodně nebyl jediný, na kom se negativní covidová doba nepěkně podepsala. Prozradil, že během tohoto období hodně přibral.

Není tajemstvím, že v době covidového volna zpěvák zlenivěl a na váze to začalo být znát. A když začalo svítat na lepší časy a Michalovi došlo, že opět bude moci koncertovat, začal na sobě makat.

Dostal totiž strach. Z čeho? Že koncerty, na které vždycky přijdou stovky lidí, kvůli nabraným kilogramům neudýchá. S jeho fyzičkou to šlo během covidu pěkně z kopce a zpěvák si to moc dobře uvědomoval.

Začal na sobě dřít

Během přípravy na dvakrát odložené koncerty, kterých se nemohl dočkat jak sám Michal David, tak i jeho věrní fanoušci, na sobě začal tvrdě dřít.

„Člověk potřebuje kondičku, nemůže najednou po roce a půl nastoupit s 10 kilogramy nahoře a dělat koncert. Neudýcháte to, funíte tam jako starý trotl. A to nejde,“ vysvětlil pro deník ahaonline.cz Michal David svůj důvod, proč začal pravidelně cvičit.

Dodržuje kalorický deficit

Kdo se někdy snažil hubnout, ten moc dobře ví, že základem veškerého úspěchu je kalorický deficit. Jinými slovy to znamená, že musíte přijmout méně kalorií, než kolik jich vydáte.

Na tento postup se spolehl i Michal David a jak se ukázalo, byla to ta správná cesta, která známému hitmakerovi pomohla viditelně zhubnout.

„Piju víno, jím všechno, jen dodržuji hodnoty důležitých složek – bílkovin, sacharidů, tuků a vlákniny. Musí to být spočítaný. Já si zadal 1500 kalorií denně a funguje to. Je to těžký počítat prvních pár dní, než si na to člověk zvykne. Náročný to je ze začátku, pak už vůbec,“ prozradil pro deník Super.

Dokonce přiznal, že si tu a tam dopřeje i něco pořádně tučného, jako třeba bůček. Neodepře si ani pivo.

Zdroj: ahaonline.cz, iDnes, Super

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz