Máte místo zahrádky balkon? Poradíme vám, jak jej zútulnit

Zdroj: Shutterstock

Ne všichni si můžeme užívat „luxus“ v podobě vlastní zahrádky. Mnoho z nás bydlí ve městech v bytech, kde si musí vystačit jen s balkonem. Pokud je to i váš případ, jste na správném místě. Dneska vám totiž poradíme, jak svůj balkon využít na maximum!

Není to sice zahrada, ale pořád lepší něco než vůbec nic. A když víte, jak správně na to, můžete svůj balkon zútulnit tak, že zahradu ani potřebovat nebudete. Pokud si tedy zahradu nemůžete dovolit, pak určitě oceníte naše tipy na zútulnění balkonu. Jdeme na to!

Soukromá zahrádka

Nemusíte mít zahradu o velikosti fotbalového hřiště, abyste mohli uspokojit svoje zahradnické choutky. I balkon totiž postačí.

Zde totiž můžete mít svoji malou zahrádku. Jasně, na velký záhon s mrkvemi a okurkami to sice nebude, ale květináče s bylinkami tu mít rozhodně můžete!

Houpací síť? Klidně!

Tajným a možná i tak trochu dětským snem mnohých z nás je houpací síť. Jen si představte, jak v ní lenošíte s knihou v ruce nebo šálkem dobré kávy!

Pokud vám to dispozice balkonu dovolí, neotálejte a houpací síť si připevněte právě sem. Za tu pohodu a „pohoupáníčko“ na čerstvém vzduchu to rozhodně stojí!

Změna začíná u podlahy

Když si dáte záležet, balkon se hravě stane vítaným prodloužením vašeho bytu.

A změna začíná u podlahy. Budete se divit, co se vzhledem balkonu udělá třeba nová dlažba. Hned bude vypadat útulněji!

Stolek a židle? Nutnost!

Vychutnat si na balkoně start do nového dne s dobrou kávou, oblíbeným čajem a klidně i něčím na zub? Tomu neodoláte!

Abyste si tenhle přepych mohli dopřávat klidně každý den (když počasí dovolí), nesmí vám na balkoně chybět stolek a židle. A aby to u vás na balkoně vypadalo opravdu krásně a útulně, dejte si na stůl ubrus a třeba i květináč s kytičkou.

Světýlka a světla dodají atmosféru

K zútulnění (nejen) balkonu hodně pomohou různá světla a světýlka. Dejte si sem třeba svíčku v pěkné lucerně, ta dokáže divy.

Na balkon se skvěle hodí i nejrůznější lampionky nebo světelné řetězy. Jaké si to uděláte, takové to budete mít. A vy to jistě chcete mít krásně zabydlené, že?

I dekorace zde mají své místo

Když se doma chceme cítit dobře, obklopíme se věcmi, které v nás vyvolávají příjemné pocity. Mohou to být květiny, obrázky, zrcadla nebo drobné dekorace.

Přesně těmito věcmi se nebojte obklopit také na svém balkoně. I drobné dekorace si zde najdou své místečko a postarají se o to, aby to na vašem balkoně působilo útulnějším dojmem. A to přece chcete.

Autor: Nikol Kolomazníková

Přidat na Seznam.cz