Markéta Hrubešová vaření propadla už před lety. Jednu surovinu ale raději nejí

Zdroj: Nextfoto

Markéta Hrubešová není jen skvělá herečka nebo šikovná moderátorka, ale také úžasná kuchařka. Sympatická rusovláska vaření propadla už před lety a nyní se snaží k lásce k jídlu přimět i lidi okolo sebe.

Dříve spíše herečka, dnes pro mnohé daleko více kuchařka se srdcem na dlani a tzv. zlatýma českýma ručičkama. Markéta je pravidelně zvána na nejrůznější akce, kde s láskou připravuje různorodé dobroty a sklízí jeden úspěch za druhým.

Sní skoro všechno. Až na papriku

Jako správná kuchařka, která se v kuchyni kolem plotny pohybuje jako ryba ve vodě, sní prakticky úplně všechno a ze svého jídelníčku nevynechává skoro žádnou surovinu.

Jediné, čemu Markéta příliš neholduje a netají se tím, je paprika. Přiznala totiž, že jí papriky nedělají zrovna dobře, a když nemusí, tak je prostě nejí.

Účastní se různorodých akcí

Že je Markéta velkým milovníkem jídla, mohly spatřit už tisíce lidí. Často totiž vyráží na různé akce, kde podává své dobroty – vždy s úsměvem na tváři a stále dobrou náladou.

„Dělám to už strašně dlouho. Moje výjezdy jsou pokaždé jiné. Menu přizpůsobuji požadavkům pořadatelů, akci nebo sezóně. Teď jsem byla například na meruňkobraní, v září mě zase čekají hornické slavnosti, tak musím vymyslet něco tematického k nim. Vždy mi jde o to, aby jídlo bylo zajímavé a chutné. Ráda také předvádím něco, co lidé neznají,“ rozpovídala se Markéta Hrubešová v rozhovoru pro web zivotvcesku.cz.

Vše si připravuje sama

Pokud je Markéta pozvána na některou z akcí, vše si připraví sama. Její samostatnost mnohým vyráží dech, protože je za tím hromada práce.

„Vše si dělám sama. Vymyslím menu, nakoupím a přivezu suroviny, uvařím, rozdám porce, podepíši knížky, vyfotím se s fanoušky, všechno zabalím a jedu domů. Moc mě to ale baví,“ prozradila pro web známá herečka a zapálená kuchařka.

Miluje maso

Jestli Markétě něco v jídelníčku nesmí chybět, pak je to maso. Když v Česku vládl koronavirus a panovala zde karanténa, každý den svoji rodinu rozmazlovala pečenou kachnou se zelím a knedlíky.

Nemá ale jen jedno oblíbené jídlo. Ráda vaří úplně všechno, nebojí se výzev a miluje zkoušet nové věci či poznávat netradiční kombinace chutí.

Zdroj: zivotvcesku.cz, Novinky, iDnes

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz