Low carb mini pizzy, které jsou zdravé a zasytí. Mouku nebudete potřebovat

Zdroj: Shutterstock

V naší rodině je pizza uctívána jako jedno z nejlepších jídel. V minulosti jsem tak zkoušela celou řadu receptů, kterými bych nahradila klasickou nezdravou pizzu za něco trochu přijatelnějšího. A nejvíce se mi osvědčily mini pizzy z cukety.

Děláme je především v létě, protože cuket máme v tu dobu ve skleníku velké množství. Mini pizzy jsou zdravé a lehké. Kdykoli tak má moje rodina chuť na tohle jídlo, a že to bývá často, místo objednávky z pizzerie si jednoduše připravíme mini pizzy doma.

Recept na cuketové mini pizzy

Na přípravu tohoto snadného a zdravého jídla budete potřebovat cuketu, boloňskou omáčku, mozzarellu, salám, papriku, italské koření a sůl. V podstatě nic víc nepotřebujete, fantazii se ale meze nekladou a můžete si pizzy samozřejmě dozdobit třeba olivou nebo kukuřicí.

Cuketu nakrájejte na kolečka. Potřete ji boloňskou omáčkou, posypte sýrem, salámem, dozdobte paprikou, popřípadě dalšími surovinami, které máte rádi. Na závěr přisypte bylinky a sůl. Pak už jen stačí celé jídlo zapéct v troubě.

Zdravé a syté jídlo

Když jsem recept zkoušela poprvé, byla jsem trochu skeptická. Nevěřila jsem tomu, že se děti nachytají a dají si místo kupované pizzy tu z cukety. Nakonec jsem ale byla mile překvapená.

V troubě se totiž chuť cukety spojí s boloňskou omáčkou a vytvoří dokonalou harmonii, kterou nelze neocenit. Navíc je jídlo velmi zdravé, cuketa totiž obsahuje celou řadu pro tělo prospěšných látek.

Jde o zeleninu ceněnou pro vysoký obsah vápníku, hořčíku, železa, vitaminů skupiny B, vitaminu A a vitaminu C. Mini pizzy tak udělají nejen radost celé rodině, ale také vašemu tělu.

Zdroj: Autorský článek

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz