Konzumace masa může mít negativní vliv na meditaci. Vysvětlíme jak

Zdroj: Shutterstock

Mnoho lidí posiluje své tělo, ale zapomíná na posilování mysli. Je důležité myslet nejen na fyzické zdraví, ale také na to psychické. A meditace je jedním z nejlepších a nejrozšířenějších způsobů, které lidé provozují, aby si vyčistili hlavu a naučili se kontrolovat svou mysl.

Mnoho věcí v našem životě je nad naše chápání. I když má mnoho lidí pocit, že je meditace nesmysl, je lékařsky dokázáno, že skutečně dokáže pomoci člověku s uklidněním, zvládnutím zdravého dýchání a mnohdy pochopením vlastního těla.

Meditace podporuje a rozvíjí koncentraci a pozornost. Zlepšuje náš emocionální stav, pozitivní myšlení, vnitřní klid a rovnováhu. Jenomže je třeba ji provádět pravidelně, věřit v ni a nastavit si v životě jistá pravidla.

Jedním z nich je snížit, nebo ideálně úplně vynechat konzumaci masa. To totiž může mít na průběh naší meditace negativní vliv, jak někteří odborníci tvrdí. Jak přesně ale může maso meditaci pokazit?

Překonání všech okolních vlivů

Podle webu vegetarianskarodina.cz je vhodné při provozování meditace maso ze svého jídelníčku úplně vyřadit. Pokud ho totiž jíme, naše mysl může být zastřena mnoha okolními vlivy a my se pak nedokážeme soustředit na pravou podstatu našeho těla.

Maso obsahuje krev, zabíjení, utrpení zvířat a bolest. Ačkoli si mnozí z nás tuto skutečnost neuvědomují, nebo dokonce zvířata milují a podporují, ale přesto si maso dají, během meditace se všechny tyto věci mohou projevit.

To znamená, že je nejprve třeba překonat veškeré pocity viny, vyrovnat se s emocemi zemřelých zvířat a teprve potom se lze soustředit na vlastní myšlenky, na vlastní emoce a tělo.

Pokud bude maso ze stravy vynecháváno, proces meditace může začít ihned tím, k čemu je určen, a není třeba prokousávat se mnoha překážkami, přes které se mnohdy dokonce lidé ani dostat nedokážou.

Očista nikdy nebude úplná

Web dále popisuje, že pokud člověk dokáže vše překonat a vyrovnat se s tím, meditace mu možná částečně pomůže, očista pro nás ale nikdy nebude úplná. Ať už to vidíme jakkoli, při konzumaci masa jsme podle této teorie zdrojem utrpení.

„V podstatě, pokud chce někdo vědomě rozvíjet svoji duchovní stránku bytí, měl by začít tím, že přestane jíst maso a stane se vegetariánem. Další pokrok jinak není čistý a úplný,“ píše web.

I když si někdo třeba myslí, že trocha masa neškodí, omezí jeho příjem, nebo dokonce konzumuje pouze takové maso, u kterého ví, že vzniklo z domácího chovu a zvířata netrpěla, ve skutečnosti se podle všeho mýlí.

I domácí zvířata totiž vycítí, že přišel jejich čas, a před smrtí trpí. Takže je úplně jedno, jaké maso jíme, nebo zda ho přijímáme jen jednou týdně, meditace tím bude ovlivněna a nikdy nedosáhneme jejího plného účinku.

Lidé mají různé názory a existuje řada těch, kteří provozují meditaci a zároveň maso jedí. Je jen otázkou, kolik pravdy na tom všem tedy je. Nicméně je jasné, že konzumace masa může opravdu meditaci v určitých ohledech ovlivnit.

Zdroj: laskyplnysvet.cz, burfi.net, vegetarianskarodina.cz
Autor: Shani Maiová

Přidat na Seznam.cz