Kešu oříšky nejen skvěle chutnají, ale navíc nám prospívají. Podporují zdravé srdce, snižují cholesterol i hladinu cukru v krvi

Zdroj: Shutterstock

Kešu oříšky patří na seznam těch, na kterých si dokážeme pochutnat. Sáhneme po nich nejen tehdy, když máme chuť na něco dobrého, ale skvěle zastanou i roli rychlé a zdravé svačinky.

Kromě toho, že nám kešu oříšky chutnají, mají i pozitivní dopad na naše zdraví. Ne všichni si ale jejich benefity uvědomujeme, a to je škoda. Co všechno tedy kešu oříšky umí?

Co jsou kešu oříšky a co obsahují?

Kešu oříšky patří mezi nejoblíbenější oříšky vůbec. Zároveň patří mezi nejzdravější druhy ořechů, určitě by tak neměly chybět v naší stravě.

„Kešu oříšky mají jedny z nejvyváženějších nutričních hodnot, obsahují vitamíny E, K a B-6, ale mají v sobě také minerály, jako je měď, fosfor, zinek, hořčík, železo a selen,“ píše web Ochutnej ořech.

Proč byste měli jíst kešu oříšky?

Máte rádi kešu oříšky? A jíte je pravidelně? Pokud ne, je to škoda. Kešu oříšky rozhodně mají vašemu zdraví co nabídnout. Možná netušíte, to všechno dokážou.

Málokdo o nich ví, že snižují riziko kardiovaskulárních onemocnění. „Strava bohatá na ořechy, včetně kešu ořechů, je spojována s nižším rizikem onemocnění, jako je mozková mrtvice a srdeční choroby,“ vysvětluje web Svět plodů.

Konzumovat je mohou i lidé trpící cukrovkou II. typu, protože kešu oříšky pomáhají snižovat hladinu inzulínu. Kešu oříšky také mají nižší poměry špatného cholesterolu.

Podporují hubnutí

Kešu oříšky mohou být i určitou pomocí ve snaze zhubnout. Nesmí se to s nimi ale přehánět, protože obsahují vyšší množství tuků.

„Některé výzkumy však spojily stravu bohatou na ořechy s úbytkem hmotnosti a celkovou nižší tělesnou hmotností než ty, které je zcela vynechávají,“ píše web Holland and barrett.

Prospívají srdci i kostem

Kešu oříšky obsahují mimo jiné také měď. „Závažný nedostatek mědi je spojen s nižší hustotou kostního minerálu a zvýšeným rizikem osteoporózy,“ varuje web Medical News Today. Proto může pravidelná konzumace kešu ořechů prospět zdravým kostem.

Strava bohatá na ořechy, včetně kešu, je dále trvale spojena s nižším rizikem onemocnění, jako je mrtvice a srdeční onemocnění. Proto se kešu oříškům nevyhýbejte.

Zdroj: ochutnejorech.cz, svetplodu.cz, hollandandbarrett.com, healthline.com, medicalnewstoday.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz