Gwyneth Paltrow se řídí makrobiotickou dietou. Stojí za ní japonský filozof

Gwyneth Paltrow
Zdroj: Shutterstock / DFree

Paltrow prozradila, že prožívala stavy úzkosti související se svým zdravím a smrtí už před pár lety a cítila se emocionálně zablokovaná. Dodala, že je posedlá krevními testy a často myslí na otce, který zemřel v osmapadesáti letech na komplikace spojené s rakovinou dutiny ústní a zápalem plic.

Bilancování

Padesátiny tak bere jako vhodnou příležitost trochu bilancovat a podělit se o své dojmy ze stárnutí, proti kterému velice usilovně bojuje svým životním stylem. Svou posedlostí po zdravém životním stylu je známá už desetiletí a je vidět, že se jí její snaha vyplácí. Jako matka dvou dětí je stále neuvěřitelně fit a více než o její herecké kariéře se poslední roky mluví spíše o její značce Goop, která se zaměřuje na wellness a životní styl.

O způsob, jakým se udržuje fit, se ráda podělí

Gwyneth Paltrow dodržuje makrobiotickou dietu. Ve dvacátých letech minulého století vytvořil tuto dietu japonský filozof George Ohsawa. Vše je o jednoduchém stravování. Jídlo by mělo být výživné a bez toxinů.

To znamená, že Gwyneth jí hodně bio obilí, čerstvou zeleninu a občas si dopřeje bio ryby nebo drůbež. Vyhýbá se příliš sladkým nebo průmyslově zpracovaným potravinám. Pokud jí mléčné výrobky, obvykle se drží kozího mléka.

Populární herečka se také snaží vyhýbat pečenému chlebu, i když si prý občas dopřeje bagetu se sýrem. Jednou ročně absolvuje detoxikační očistu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Gwyneth Paltrow (@gwynethpaltrow)

Co Gwyneth snídá

Gwyneth není velký ranní jedlík. Den začíná sklenicí vody s vitamínem C a dalšími antioxidanty. Poté jde do posilovny. Po cvičení si dopřeje nějaké bílkoviny. Ráda si dá proteinovou tyčinku s arašídovým máslem nebo proteinové smoothie, nejraději s mandlovým mlékem, kokosovým olejem a vanilkovým houbovým práškem.

Co jí herečka k obědu

K obědu obvykle dodržuje jídla, která mají její značku Goop. Mezi její oblíbené pokrmy patří salát s bílkovinami, libové krůtí tacos a podobná jídla. K obědu si ráda dává sacharidy.

Jeden z oblíbených Goop receptů je mísa se sardinkami, avokádem a křupavou zeleninou. To je konkrétně ředkvička a jarní cibulka. Vše je ochucené koriandrem a zalité citronovou šťávou.

Co jí už řadu let k večeři

Gwynethina večeře se podobá jejím obědovým receptům, jen je uvolněnější. Ráda se ujišťuje, že pokrm obsahuje zeleninu z místních zdrojů s bílkovinami. Některá z jejích jídel k večeři jsou například rizoto s hráškem, smažená rýže s kapustou, zázvorové hamburgery s tuňákem.

Herečka upřednostňuje jednoduché pokrmy, doma nikdy nechybí kuře, těstoviny a rýže. Ráda nakrájí zeleninu, připraví rychlou omáčku a přidá předvařenou rýži na smažená jídla.

Pravidelný detox

Značka Goop je známá pro detoxikační čištění, které propaguje. Paltrow je ale nerada dělá příliš často. Obvykle provádí očistu jednou ročně, i když někdy je musí dělat častěji, pokud zkouší něco pro svou společnost.

Populární hvězda vyzkoušela nejrůznější očisty – od jednoduchých jednodenních půstů až po sedmitýdenní eliminační diety. Detoxikační očista, kterou nyní dodržuje, je přímočařejší. Jednou ročně vyřadí ze svého jídelníčku na šest dní kofein, alkohol, mléčné výrobky, lepek, kukuřici, určité druhy zeleniny (rajčata, lilek, papriky, brambory), sóju, rafinovaný cukr, korýše, bílou rýži a vejce.

Říká, že čištění organismu jí pomáhá cítit se lépe, zpevňuje jí pokožku a cítí se méně nafouklá.

Zdroj: Rachaelattard, Daily Mail

Autor: Lída Kropáčková

Přidat na Seznam.cz