Fit maminka odhaluje, jak se dostala zpět do formy za pouhých devět týdnů po porodu dvojčat

Zdroj: Shutterstock

Australská fitness hvězda, která porodila pět dětí během necelých šesti let, se svěřila, jak se devět týdnů po porodu dvojčat dostala zpět do formy. Nezastavily ji ani zdravotní komplikace. 

Silná vůle 

Dvaatřicetiletá Chontel Duncan z Brisbane shodila tři kilogramy a zhubla 3,9 kg tělesné hmotnosti díky tomu, že se čtyřikrát týdně účastnila lekcí vysoce intenzivního intervalového tréninku (HIIT). 

Tréninky HIIT se skládají z krátkých kol intenzivních cviků trvajících 10 až 60 sekund s několika opakováními.  

Podařilo se jí to navzdory tomu, že během dvou měsíců trpěla covidem, zlomenou nohou a silným nedostatkem spánku. 

Jde si svou cestou 

Snímky před a po cvičení sdílené na Instagramu ukazují, že Chontel znovu získala vypracované břišní svaly, zpevněné paže a štíhlá stehna. Dodala, jak kvůli covidu nemohla sedm dní po sobě trénovat a zároveň musela zvládat pět dětí. 

Zároveň povzbudila ostatní, kteří chtějí zhubnout, aby na sobě tvrdě pracovali a nenechali se odradit tím, co si myslí ostatní. 

„Dělejte si, co chcete, to je moje rada! Je mi zle z lidí, kteří se bojí, zda si budou moci upéct svůj koláč a zároveň ho sníst,“ napsala. „Pokud se někdo chce obětovat, zatraceně tvrdě pracuje a dělá ho to šťastným, zatleskejte jeho úsilí,“ napsala na svém instagramovém profilu

Žádná hladovka 

Začátkem tohoto roku se Chontel podělila o to, co běžně jí za den, aby nabrala svaly a udržela si vypracovanou postavu. 

Vytížená maminka si plní talíř výživnými potravinami, denně sní až osm jídel a večer si dopřeje hříšnou sladkost.  

Nezanedbává se 

Na Instagramu přiznala, že ji rychle omrzí jíst pravidelně stejné jídlo, takže svůj „den na talíři“ často mění. 

„Jako zaneprázdněná maminka zjišťuji, že výživa je to první, co obětuji. Snadno se mi stane, že první polovinu dne zapomenu jíst a odpoledne už hladovím jako divá. To pak vede k tomu, že zkonzumuji celou svou váhu v jídle, nebo si kupuji nějaké zpracované jídlo s vysokým obsahem cukru z automatu na kávu,“ napsala podle Daily Mail

Cílem fitness maminky je vrátit se k rutině, upřednostnit své potřeby a dodávat tělu dostatek energie, zejména když se teď kvůli dětem moc nevyspí. 

Jaký je „den na talíři“ Chontel Duncan? 

Prvním pokrmem dne jsou dva plátky toastu s máslem a sýrem spolu s latté s makadamovým mlékem a proteinovým koktejlem s čokoládovým fondánem. 

Druhým jídlem jsou tři kukuřičné křupky s tzatziki, špenátem, paprikou a plátky baby rajčat. Následuje smažené tofu satay s hnědou rýží a po něm jogurt. 

Pátým jídlem jsou celozrnné kuřecí dvouminutové nudle, šestým čokoládový proteinový koktejl, k večeři si dá smažené tofu s kešu oříšky a hnědou rýží a den zakončí zmrzlinou s tyčinkou Mars. 

Zdroj: instagram.com, dailymail.co.uk 

Autor: Dominika Jandorová 

Přidat na Seznam.cz