Ester Ledecká dodržuje přísný jídelníček. Přiznává však, že někdy podlehne pokušení

Zdroj: Nextfoto

Sport a zdravý životní styl patří tak nějak k sobě. A čím dále to ve sportovní disciplíně chcete dosáhnout, tím přísnějším pravidlům se musíte podřídit. Sportovní multitalent Ester Ledecká si také hlídá jídelníček, ale přiznává, že ráda hřeší.

Lyžování i kickbox

Není snad sport, ve kterém by Ester Ledecká nedokázala zazářit. V roce 2018 uchvátila nejen sportovní nadšence ziskem dvou zlatých olympijských medailí v odlišných sportech, a to v alpském lyžování a snowboardingu.

Kromě zimných disciplín se dcera zpěváka Janka Ledeckého věnuje také bojových sportům, kickboxu a MMA, které také podle slov trenérů zvládá levou zadní. Skvělé výsledky však nejsou zadarmo, kromě tvrdého tréninku hraje důležitou roli též stravování.

Vyvážená strava

Pro správně fungující organismus je potřeba mít vyvážený jídelníček, který obsahuje dostatek všech živin. Ráno je vhodné jíst ovoce a potraviny s vlákninou.

K obědu by nemělo chybět zdravě upravené maso. Ester večeří nejpozději ve čtyři hodiny odpoledne. Celkově se pak vyhýbá moučným jídlům. Sportovkyně ovšem přiznává, že miluje sladké a často mu neodolá.

Trenér radí, ať přibere

Když se jako host účastnila show Jana Krause, nabízenou čokoládu od moderátora neodmítla. Naopak vtipkovala, že by podle trenéra měla přibrat.

„Můj trenér pořád chce, abych měla víc kil. Mně to ale nejde, pořád mám nějakých 69 nebo 70 kilo od patnácti let.“

Na poznámku Jana Krause, že by jí kila navíc mohla pomoci s rychlejší jízdou, odpověděla skepticky: „Zase bych s sebou musela tahat daleko víc kil – když dělám tu zatáčku, tlačí to na mě ještě víc.“

Zmrzlina se šlehačkou

Ester Ledecká ovšem není v žádném případě jednou z těch, co si hlídají každou kalorii. Na otázku webu iSport, zda využívá vitaminové doplňky, odpověděla s humorem sobě vlastním.

„Vitaminů a minerálů mám z jídla až až. Pestrá strava je důležitá, hlavně dbám na to, aby byla vyvážená. Takže například: ovoce a zmrzlinu se šlehačkou. Rybu a hranolky s tatarkou… A tak podobně.“

Zdroj: iSport, Extra, Aktuálně

Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz