Dle čeho vybrat správný smoothie mixér? Rozhoduje počet osob i používané suroviny

Smoothie_mixer
Zdroj: New Africa / Shutterstock.com

Že jsou smoothies zdraví prospěšné a výborné na imunitu, o tom není nejspíše ani třeba debatovat. Co si do svého smoothie dáte, to je na vás a vašich chuťových pohárcích. Ideální na jejich výrobu jsou smoothie mixéry. Jak si však zvolit správnou velikost a výkon?

Je jen na vás, zda si zvolíte ponorný nebo stolní mixér. Praktičtější jsou však ty stolní, protože u nich nádoba na mixování často slouží rovnou jako nádoba k pití. Stačí dát víčko a můžete jít.

Smoothie na imunitu

„Jedním z nejlepších způsobů, jak ovoce a zeleninu zužitkovat a získat z nich maximum látek prospěšných organismu, jsou smoothie – čerstvé ovocné a zeleninové koktejly,“ říká Josef Tydlačka, šéfkuchař Spa hotelu Lanterna.

Do smoothie můžete použít ovoce, zeleninu, ořechy, byliny či výživové doplňky. Ať použijete cokoliv ze zmíněného, výsledkem je nápoj, který vám posílí imunitu a zlepší náladu.

Jak uvádí server Healthline, mnoho lidí konzumuje smoothies jako dopolední jídlo nebo odpolední svačinu. Mohou být skvělým způsobem, jak do svého jídelníčku začlenit více zdravých potravin.

Smoothie mixéry

Pro správnou výrobu smoothies jsou vhodné smoothie mixéry. Ty jsou speciálně dělané na smoothie, takže omezují plýtvání a často slouží přímo jako nádoby na pití.

Mixéry se dodávají v různých stylech, velikostech a funkcích, takže výběr nejlepšího modelu může být náročný.

Při výběru mixéru je třeba vzít v úvahu řadu faktorů, třeba množství místa, které máte k uložení mixéru, recepty, které plánujete vytvořit, a jak často jej budete používat.

Odpověď na základní otázky vám poté pomůže vyfiltrovat nejvhodnější smoothie mixér pro vás.

Pro kolik osob?

Když si vybíráte smoothie mixér, nejprve se rozhodněte, kolik smoothies chcete udělat současně. K dispozici jsou mixéry o objemu 0,6 l, se kterými připravíte 2 smoothie.

Existují i ​​mixéry s objemem více než 2 litry, se kterými připravíte až 7 smoothie. Pokud máte malou domácnost nebo malou kuchyň, hodí se mixér s malou kapacitou. Pokud žijete s mnoha lidmi, vyberte si velký mixér.

Jak často a na co jej budete využívat?

Děláte občas smoothie pro sebe a svého partnera? V tom případě stačí dle serveru CoolBlue mixér s výkonem 500W.

Pokud mixér bude využívat více lidí nebo jej používáte každý den, tak se doporučuje výkon 750W.

Při výběru výkonu se pak zamyslete i nad tím, jaké suroviny na smoothie budete používat. Pro měkčí suroviny je dostačujících 500W, ale pokud budete mixovat například ořechy nebo led, určitě volte mixéry s výkonem 1000W.

Dle intenzity užívání mixeru se zamyslete i nad tím, zda chcete mixér mýt v ruce nebo v myčce. Ne všechny mixéry totiž mohou do myčky.

Zdroje: Resort Valachy, Healthline, OnlyU, CoolBlue

Autor: Soňa Jiroutová

Přidat na Seznam.cz