Dieta s kokosovou vodou: Pomůže vám s hubnutím, ale má i další benefity

Zdroj: Shutterstock.com

Kokosová voda se nachází uvnitř mladých kokosů. Je též známá jako kokosová šťáva. Mnozí nedají na pití kokosové vody dopustit pro její zdravotní přínosy. Mluví se také o tom, že podporuje hubnutí. 

Opravdu může kokosová voda nastartovat spalování tuků a podpořit tak redukci hmotnosti? A jaké zdravotní benefity vám přináší?  

Jaká je kokosová voda? 

Kokosová voda má nízký obsah kalorií a obsahuje přírodní enzymy a minerály včetně draslíku, vlákniny a bílkovin. 

Má různé minerály a vitaminy, které mohou pomoci doplnit elektrolyt v těle. Pití kokosové vody vám zajistí hydrataci. 

Kokosová voda a hubnutí 

Pokud se snažíte shodit přebytečná kila, konzumujte kokosovou vodu místo jiných šťáv, protože kokosová voda má více minerálů než jakákoli jiná ovocná šťáva. 

„Studie dokonce prokázaly, že ovocné šťávy mohly mít přidaný nebo skrytý cukr,“ varuje timesofindia.indiatimes.com

Kokosová voda obsahuje kyselinu laurovou, která pomáhá posílit imunitu, nastartovat metabolismus a tím podpořit hubnutí. 

Díky aktivním enzymům zrychluje metabolismus 

„Kokosová voda je nabitá bioaktivními enzymy, o kterých je známo, že usnadňují trávení a zrychlují metabolismus,“ píše ndtv.com.  

Čím vyšší je rychlost metabolismu, tím více tuku spálíte. A nejlepší na tom je, že i když má kokosová voda velmi nízkou koncentraci sacharidů, stále vám dává pocit sytosti. 

Budete-li pít kokosovou vodu alespoň třikrát až čtyřikrát denně, přičemž ji můžete kombinovat třeba s čistou vodou nebo neslazeným čajem, může se u vás nastartovat hubnutí. 

Zdravotní přínosy kokosové vody 

Kokosová voda může pomoci s  hubnutím, je toho ale mnohem více, co nám může nabídnout. O jejích zdravotních benefitech ale mnoho lidí nic netuší. 

Věděli jste například, že vám může být nápomocná, pokud se hodně potíte? Kokosová voda je bohatá na několik elektrolytů včetně draslíku, sodíku a hořčíku. Zvláště v letních měsících může být pití kokosové vody užitečné i proto, že pomůže proti pocení. 

Nelze jí upřít ani fakt, že může snížit riziko vzniku mrtvice a to díky nemalému obsahu draslíku. „Draslík může pomoci podpořit zdraví srdce snížením krevního tlaku,“ odhaluje goodhousekeeping.com.  

V neposlední řadě může pití kokosové vody přispět k vaší každodenní potřebě hydratace, která podporuje krevní oběh a zářivou pokožku. 

Zdroj: timesofindia.indiatimes.com, ndtv.com, goodhousekeeping.com 

Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz