Dieta před spaním: Co jíst před tím, než půjdete spát, abyste podpořili hubnutí

Zdroj: Shutterstock

Možná jste někde četli, že jíst byste měli nejpozději kolem páté hodiny odpoledne a pak se ledničce vyhýbat jako čert kříži. Internet je plný přesvědčení, že večerní nálety na zásoby jídla automaticky způsobují přibírání na váze.

Opravdu může jídlo ve večerních hodinách za to, že vám váha leze nahoru? Možná je to právě naopak a dopřát si něco k snědku před spaním může pomoci při hubnutí.

Co jíst před spaním?

A jíst vůbec něco? Mnoho lidí má v sobě zakořeněnou představu, že večer se prostě nejí. A když už, tak jedině kousek okurky nebo pár listů salátu.

Určitě takové situace také znáte: dostanete hlad těsně před spaním, ale nechcete jíst něco, co naruší váš jídelníček. Nedej bože abyste kvůli tomu třeba přibrali.

„Jít spát hladový může ve skutečnosti poškodit vaše úsilí o hubnutí,“ varuje news.yahoo.com. Kručící žaludek znamená neklidný spánek a pravděpodobnost, že se probudíte tak hladoví a budete si vybírat nezdravou snídani.

Co si dát?

Nejlepší jídlo před spaním na hubnutí je obecně nízkokalorické a nabízí nějaký druh bílkovin a vlákniny.

Pokud na vás večer přijde hlad, můžete si dát například řecký jogurt. Má hodně bílkovin a naopak malé množství cukru. Někdo nedá dopustit na proteinový nápoj, který hravě zažene pocit hladu a zároveň zasytí na hodně dlouhou dobu.

Vhodný je také tvaroh. Je bohatý na kaseinový protein – pomalu se uvolňující protein, který vás zasytí přes noc a pomůže vám napravit svaly, zatímco si odpočinete.

Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou jednou z nejlepších potravin, které vám pomohou spát, protože obsahují velké množství vlákniny.

„Jsou také dobrým zdrojem hořčíku, minerálu, o kterém se prokázalo, že zlepšuje účinnost spánku,“ doplňuje bistromd.com.

Vynechejte však slazení vloček cukrem. Jídlo s vysokým obsahem sacharidů může vést k nestabilnímu krevnímu cukru, což má za následek horší spánek.

Třešně nebo banán

Třešně nejen uspokojí vaši chuť na sladké po večeři; mohou vám také pomoci lépe usnout. Jsou totiž přirozeným zdrojem melatoninu, hormonu, který reguluje spánek.

Věděli jste, že banány mají také tryptofan? Aminokyselina vám pomůže rychleji usnout a vláknina vás zasytí.

Kefír

Při večerním hladu můžete sáhnout také po kefíru. Kefír je fermentovaný mléčný výrobek, který je nabitý probiotiky, které udrží vaše střevní bakterie v pohodě.

Zdroj: bistromd.com, news.yahoo.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz