Česnekový čaj má mnoho zdravotních přínosů pro naše tělo. Podporuje trávení a je i prevencí vzniku mozkových příhod

Zdroj: Shutterstock

O česneku se často říká, že je to takový přírodní poklad. Je neodmyslitelnou součástí mnoha chutných receptů, své uplatnění už po staletí nachází také v lidovém léčitelství. Již v dávné historii byl využíván pro své blahodárné účinky.

Už jste ale někdy slyšeli o česnekovém čaji? Ještě než se necháte odradit představou, jak takový čaj asi chutná, měli byste vědět, že česnekový čaj má pozitivní vliv na naše zdraví.

Zdravotní přínosy česnekového čaje

Většina z nás má povědomí o tom, že česnek našemu zdraví napomáhá v mnoha ohledech. Snad nikdo nepochybuje o tom, že nám prospívá. Co ale takový čaj? Pro mnoho lidí je to jedna velká neznámá, což je velká škoda. Česnek má totiž pozitivní vliv na naše zdraví jako takové.

Zajímá vás, jaké zdravotní přínosy to jsou? Za zmínku stojí nejen posílení imunitního systému, ale také fakt, že pravidelná konzumace česneku slouží jako prevence vzniku mozkových příhod a kardiovaskulárních onemocnění. Česnekovému čaji nelze upřít ani jedinečná schopnost odbourávat tuky, podporovat trávení a potlačit chuť k jídlu.

„Snižuje hladinu špatného cholesterolu a před blížícím se podzimem vás dokonale ochrání před rýmou a chřipkou,“ radí web Styl.instory.cz.

Připravte si doma česnekový čaj

Zaujalo vás, jaké zdravotní přínosy česnekový čaj nabízí a chcete ho vyzkoušet? Máme pro vás recept na přípravu česnekového čaje. Budete potřebovat 30g rozmačkaného česneku a jeden litr vody.

Příprava je opravdu jednoduchá. Oloupaný a rozmačkaný česnek vložte do nádoby a zalijte ho litrem vroucí vody. Nechte chvíli louhovat a poté ho pijte, dokud je ještě teplý.

Česnekový čaj je možné popíjet během celého dne. Pochlubit se může antibakteriálními, antivirovými, antimykotickými i antioxidačními účinky. Pro vaše tělo tak bude jedině přínosem.

Nepodceňujte sílu česneku

Pokud byste se chtěli nechat odradit typickou vůní česneku, dovolíme si vás uklidnit, že se není čeho obávat. U česnekového čaje není aroma tak výrazné, jako při konzumaci česneku čerstvého.

Pokud se přeci jen bojíte, že z vás bude česnek cítit na hony daleko, stačí do čaje vymačkat šťávu z jednoho citronu, přidat trošku medu a trochu nasekaného zázvoru.

Zdroj: Styl.instory.cz, ireceptar.cz, rehabilitace.info, National Library of Medicine,

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz