Černé tečky: Estetický problém trápí řadu žen. Zbavte se jich podomácku

Zdroj: Shutterstock

Ach ty černé tečky! Někdo je řeší a jiný zase ne. Jeden jich má plný obličej, další jich má jen pár. V každém případě jde o nevzhledný estetický problém, který trápí zejména ženy. Proto často přemýšlejí, jak se černých teček v obličeji zbavit.

Jednou z možností je zajít do drogerie, prohlédnout si přeplněné regály a vybrat si některý z často zbytečně předražených produktů. Druhou možností je zbavit se černých teček doma – za zlomek ceny a s podobně efektivním výsledkem.

Citron a med

Máte-li po ruce citron a med, vyzrajte společně s těmito dvěma surovinami na nepěkné černé tečky, které vám hyzdí obličej.

Z citronu vymačkejte šťávu a přidejte do ní lžičku medu. Promíchejte, směs naneste na celý obličej a nechte na něm alespoň 15 minut. Poté jej omyjte vlažnou vodou a poté opláchněte obličej studenou vodou.

Mléko a med

Dvě lžíce mléka smíchejte se dvěma lžícemi medu. Obě suroviny dobře promíchejte a poté naneste na obličej, kde nechte 15 minut.

„Mléko zesvětluje pokožku, zatímco med je známý svými hydratačními vlastnostmi. Pokud budete tento zábal na obličej používat pravidelně, nejenže se zbavíte tmavých teček, ale budete mít také čistou a zářící pleť,“ odhaluje účinky stylecraze.com.

Brambory a citron

Jeden brambor oloupejte a nastrouhejte. Přidejte citronovou šťávu, naneste na obličej a nechte asi 15 minut působit. Poté opláchněte vodou a obličej namažte hydratačním krémem.

Brambory jako přírodní bělicí prostředek zesvětlují tmavé skvrny a rozjasňují vaši pleť. Citronová šťáva pomáhá urychlit proces zesvětlení.

Aktivní uhlí a med

„Antibakteriální vlastnosti aktivního uhlí mohou léčit bakterie způsobující akné a vytahovat je z pokožky,“ vyzdvihuje vlastnosti aktivního uhlí femina.in.

Smíchejte dvě čajové lžičky vody s kapkou nebo dvěma esenciálního oleje, přidejte do vody dvě čajové lžičky prášku z aktivního uhlí a půl lžičky medu. Tuto pastu naneste na pokožku a po 20 minutách opláchněte.

Kurkuma a aloe vera

Tohle sytě oranžové koření je v našich domácnostech často přehlíženo. Přesto nám má co nabídnout – nejen pokud jde o dochucování pokrmů, ale i když je hlavním tématem akné.

Kurkuma má antibakteriální a antiseptické vlastnosti, které léčí aktivní akné správným způsobem. Smíchejte dvě čajové lžičky kurkumy s jednou čajovou lžičkou gelu z aloe vera. Pastu naneste na obličej a nechte ji působit alespoň 20 minut. Poté opláchněte studenou vodou.

Zdroj: stylecraze.com, femina.in
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz