Bylinky na potenci, které mohou skutečně pomoci

Kotvičník zemní na zahrádce
Kotvičník

Impotenci by považovalo mnoho mužů za své největší selhání. Problémy s erekcí neboli erektilní dysfunkcí jsou ovšem poměrně běžné, přičemž pravděpodobnost narůstá s přibývajícím věkem. Dle některých výzkumů trpí touto komplikací 50 % mužů nad 40 let! No dobře, ale jak tyto potíže řešit? Dobrou zprávou je, že sice v některých případech může být na vině nemoc či poranění, často se ovšem jedná o problém špatného životního stylu.

Potíže s erekcí lze proto překonat za pomoci zdravější stravy a pravidelné fyzické námahy, jež pomáhá prokrvovat organismus. Potenci navíc nepřidává ani alkohol či cigarety, především ale psychické potíže. Neustálý stres, nedostatek spánku a depresivní stavy totiž obecně hrátkám v ložnici rozhodně neprospívají. Buď jak buď, podpořit potenci lze i za pomoci některých bylinek, z nichž mnohé jsou navíc pro tyto své vlastnosti používány již hodně dlouho.

Bylinky na potenci mohou skutečně pomoci

Ačkoli si proslulý Jára Cimrman na erekci sám ordinoval vstavač polní, účinné bylinky na potenci musíme hledat jinde. Samozřejmě že zázraky dělat nedovedou, nicméně pomoci určitě mohou.

  1. Ženšen pravý. Tato bylina byla na Dálném východě používána odedávna a dnes je velmi populární i u nás. Mimo jiné proto, že má u mužů kladný vliv na erekci a celkové zlepšení sexuálních funkcí.
  2. Vitánie snodárná neboli ašvaganda. Tradiční rostlina ajurvédské medicíny, jež bývá nazývána také „indický ženšen“. Nepřekvapí tedy, že pozitivně působí i na potenci.
  3. Řeřicha peruánská neboli maca. Do třetice všeho dobrého. Tzv. „peruánský ženšen“ používají jihoameričtí indiáni dlouhodobě při problémech s impotencí či frigiditou.
  4. Guarana neboli paulinie nápojná. Opět rostlina původem z Jižní Amerika, která je rovněž velmi oblíbená pro své afrodiziakální účinky a navíc dokáže celkově povzbudit organismus.
  5. Ginkgo biloba neboli jinan dvoulaločný. Další velmi známá rostlina, jež dokáže člověku pomoci s mnoha neduhy. Zejména se podílí na celkovém prokrvení organismu, a tedy i na prokrvení penisu.
  6. Kotvičník zemní. V tomto výčtu pochopitelně nesmí chybět ani bylinka, které se říká „zelená“ či „rostlinná viagra“. Pozitivně totiž působí na sexuální život mužů i žen.
  7. Kájenský pepř. Koření z chilli papriček je vyhledáváno nejen pro ostrou chuť, ale také pro své léčivé účinky. Mezi ně patří i zlepšené prokrvení organismu.
  8. Jasmín pravý. Účinné látky v této rostlině původem z Číny harmonizují psychiku, což je při problémech s potencí velmi důležité (viz výše), a zároveň mají i afrodiziakálními vlastnosti.
  9. Moringa olejodárná. Jednotlivé části tohoto himálajského stromu jsou na některých místech využívány pro své afrodiziakální účinky, a to oběma pohlavími. Ovšem pozor! U těhotných žen mohou vyvolat potrat.
  10. Zázvor. Předchozí rostliny byly především exotické. Kardiovaskulární systém ovšem pomáhá účinně prokrvovat i zázvor, tedy jedno z nejpoužívanějších koření v České republice.

Tip na závěr: chcete-li se dozvědět více o všech výše zmíněných rostlinách, přečtěte si jednotlivé články, v nichž naleznete spoustu zajímavých informací.

Přidat na Seznam.cz