Bylinky na hubnutí, které opravdu pomáhají

Ostropestřec mariánský, skvělý na játra
Ostropestřec mariánský

Různých receptů na hubnutí dnes můžete nalézt dvanáct do tuctu. Některé sice mají racionální základ, další jsou ale hodně diskutabilní. Není tedy divu, že lidé, kteří chtějí zhubnout, často neví, zda zvolit nějakou dietu, doplněk stravy, lék nebo úplně jiný postup. Přitom mohou vyzkoušet jednu z nejtradičnějších metod, totiž bylinky z českých luhů a hájů, ale i z velkých dálek.

Účinné bylinky na hubnutí

V prvé řadě si je nutné uvědomit, že bylinky vám sice se shazováním kilogramů mohou pomoci, nejedná se však o zázračnou medicínu. Základem je totiž stále vyvíjet pravidelnou tělesnou aktivitu, zdravě se stravovat a co možná nejvíce se vyhýbat stresovým situacím.

  1. Maté. Nápoj z listů cesmíny paraguayské poskytuje lidskému tělu jednu z nejzdravějších forem stimulace. Pomáhá tedy při sportu, navíc kladně působí na trávení a zahání pocit hladu.
  2. Guarana. Semena paulínie nápojné mohou člověku ulevit od mnoha neduhů. Mimo jiné mají podobné účinky jako maté, tzn. stimulují organismus a tlumí pocity hladu.
  3. Acaí. Na rozdíl od předešlých dvou prostředků na hubnutí, bobule acaí, jež pocházejí z tropické palmy euterpe brazilská, neobsahují kofein. Jako pomoc při redukci tělesné hmotnosti jsou ovšem také velmi doporučovány.
  4. Ženšen pravý. Tato bylinka, respektive její kořen je znám po celém světě, a to i díky podpoře metabolismu či kladnému vlivu na únavu. Dovede tedy pomoci i s hubnutím.
  5. Kopřiva dvoudomá. Zatímco předchozí rostliny mají exotický původ, kopřivu naleznete takřka na každé mezi i u nás. Čaj a špenát z této bylinky navíc podporují trávení a metabolismus.
  6. Řebříček obecný. Další bylina, která běžně roste i v České republice. Ačkoli je známa především díky pozitivním účinkům na ženské problémy, velmi dobře podporuje také trávení.
  7. Ostropestřec mariánský. Jde o bodlák, které sice nepatří mezi nejznámější léčivky, nicméně na lidské zdraví působí velmi komplexně. Není tedy divu, že pomáhá rovněž s hubnutím.
  8. Mladý zelený ječmen. Zelené potraviny jsou dnes považovány za jedny z nejzdravějších, a to díky obsahu chlorofylu, jenž podporuje detoxikaci. Mladý ječmen např. podporuje enzymy, které spalují tuky.
  9. Spirulina. Tato sinice (nikoli řasa!) patří rovněž mezi zelené potraviny. Není tedy náhoda, že bývá také doporučována jako podpůrná potravina při pokusech o zhubnutí.
  10. Aloe vera. A do třetice zelená potravina, která je pro své léčivé účinky známá dlouhodobě. Tato trvalka nejenže obsahuje chlorofyl, ale zároveň je známá díky výtečným účinkům na trávící soustavu.
Přidat na Seznam.cz