Alanis Morissette se ocitla v začarovaném kruhu. Přejídání vystřídalo drastické hladovění

Zdroj: s_bukley / Shutterstock.com

Alanis Morissette není jen populární zpěvačka s kanadsko-americkými kořeny, ale také šikovná textařka, nadaná skladatelka, hudební producentka a mimo jiné také jedna z mnoha žen, která si prošla nepříjemnou životní zkušeností – poruchou příjmu potravy.

Ne všichni to o ní vědí, sama zpěvačka se touto životní etapou netají. Naopak prozradila, jak se jí podařilo nad poruchou příjmu potravy vyhrát.

Bylo to pořád dokola

Všichni tak nějak tušíme, že život zpěváků a slavných osobností obecně je hodně náročný. Nikdo z nás si ale neumí úplně představit, co všechno to obnáší.

Že to nebylo jednoduché, potvrdila i sama zpěvačka. I ona si procházela lepším a horším obdobím. „Většinu svého života jsem byla velmi rozložená a projevovalo se to v různých formách, jako jsou poruchy příjmu potravy,“ prozradila pro womenshealthmag.com.

Zpěvačka bojovala s uzavřeným kruhem. Neustále se točila mezi přejídáním, očistou, hladověním a opět přejídáním. A takhle pořád dokola.

Naučila se víc myslet sama na sebe

Jedním ze způsobů, jak se zpěvačce, textařce a hudební skladatelce v jednom podařilo vyzrát nad poruchou příjmu potravy, která byla dlouho nedílnou součástí jejího života, bylo naučit se více myslet sama na sebe.

„Zrekonstruovala celý svůj domov, aby odpovídal jejímu životnímu stylu. Má místnost pro jógu a meditaci a celou stěnu pro své esenciální oleje. Každá z těchto věcí přispívá k určitému aspektu životního stylu, který přijímá a snaží se promítnout do světa,“ píše web womenshealthmag.com.

Svůj boj přirovnala k boji se závislostí na alkoholu nebo drogách

Alanis Morissette svůj boj s poruchou příjmu potravy přirovnala k boji s alkoholem nebo drogami. Podle ní je to závislost jako každá jiná. A stejně jako kterákoli jiná závislost se i ona špatně „pokládá na lopatky“.

Pro web billboard.com řekla: „Co je střízlivost v jídle? U alkoholu ho prostě nepijete a nechodíte do baru. S heroinem se k tomu prostě nepřiblížíte. Zatímco s jídlem se jíst musí, tak jak se dá v mém případě přejít od přejídání, hladovění a vážení k tomu střízlivému přístupu?“

Morissette vysvětluje, že její přístup k překonání poruch příjmu potravy zahrnoval rozvoj nového myšlení o jídle a budování hranic.

„Vyrostla jsem na makaronech se sýrem,“ dodává Morissette. „Ale všimla jsem si alergií, které vymizely, když jsem vysadila mléčné výrobky. Všimla jsem si, že když dostanu zeleninu s vysokým obsahem živin, lépe spím. Jsem méně náladová. Jídlo je pro mě naprostý lék. To neznamená, že jím jen semínka a maliny, i když to je také zábava.“

Zdroj: womenshealthmag.com, billboard.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz