Strašák Demi Lovato: Jídlo jako lék na stres. Přejídání vystřídal strach o sebe samu

Zdroj: Tinseltown / Shutterstock.com

Anorexie si nevybírá a nevyhýbá se ani celebritám. O některých se dávno ví, že bojovaly s poruchou příjmu potravy. O některých se to třeba neví. S anorexií se svého času trápila také oblíbená „disneyovská dětská hvězda“ Demi Lovato.

Bývalá hvězda kanálu Disney Channel, která si díky účasti v mnoha dětských filmech, filmech pro mladistvé, ale také díky zpěvu získala fanoušky po celém světě, se v rámci dokumentu s názvem „Simply Complicated“ rozpovídala o tom, jaký byl její život v době, kdy jeho nedílnou součástí byla právě anorexie.

Zpátky do dětství

Demi zavzpomínala na chvíle, kdy se u ní problémy s jídlem objevily vůbec poprvé. Dospěla k názoru, že se to stalo už v době, kdy byla ještě malé dítě.

Zavzpomínala na dobu, kdy se jí narodila mladší sestra. Tehdy se také odstartovala její „pracovní kariéra“ a na malou osmiletou holčičku toho bylo tak nějak moc.

„Začala jsem v té době pracovat a byla jsem ve velkém stresu, takže jsem upekla cukroví pro svou rodinu a snědla ho všechno,“ říká Demi. „To byla moje první vzpomínka na to, že jídlo pro mě bylo lékem,“ informuje server womenshealthmag.com.

Cesta k uzdravení není rychlá

Demi Lovato patří k těm celebritám, které sice měly problém s jídlem, dlouho s ním bojovaly, ale nakonec dokázaly z tohoto souboje vyjít vítězně.

Nebylo to ale jednoduché. „Pořád bojuji. Denně. Jsou období, kdy zapomenu na své problémy s jídlem, a jindy je to vše, na co myslím,“ netají se krásná zpěvačka. „Stále doufám, že jednoho dne na to nebudu myslet,“ cituje její slova self.com.

Stejně jako u mnoha duševních a behaviorálních zdravotních stavů může být zotavení z poruchy příjmu potravy dlouhé, složité a náročné a zkušenost každého vypadá jinak.

Občas to na ni padne

Kdo si někdy prošel anorexií, ten by potvrdil slova Demi Lovato, že vzpomínky zůstanou a občas se vrací více, jindy zase méně. Pak jsou situace, které vás dokážou vykolejit natolik, že sklouznete někam, kam byste vůbec nechtěli.

Pro zpěvačku byl například zlomový okamžik rozchod s přítelem Wilmerem. Dokud byli spolu, zvládala jídlo s lehkostí. Jenže když se rozešli, sesypala se.

Proto říká, že je to její každodenní boj, ze kterého se vždy snaží vyjít jako vítěz. A doufá, že jednou přijde den, kdy pro ni jídlo nebude takový nepřítel.

Zdroj: womenshealthmag.com, self.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz