Svérázná Marika Procházková zhubla do plavek. Miládku z Ulice byste dnes nepoznali

Zdroj: Nextfoto

Marika Procházková vždy patřila mezi vizuálně výrazné herečky. Zlínská rodačka razí osobitý styl oblékání, kterého se nevzdává ani před kamerou a také postavu měla spíše silnější. To druhé však už dnes neplatí. 

Všestranná herečka 

Marika Procházková pochází z herecké rodiny, jejím otcem je herec Bořík Procházka a matkou herečka Marika Procházková-Skopalová.  

Původně se chtěla stát učitelkou, po absolvování Střední pedagogické školy v Praze odjela na rok studovat do USA. Když se vrátila, začalo ji srdce táhnout k herectví a rozhodla se vystudovat pražskou DAMU.  

Věnuje se rozhlasové tvorbě a dabingu, ale nejvíce se zaměřuje na divadelní tvorbu. V současné době ji můžete vidět na prknech divadla Rokoko, Činoherního klubu nebo divadla Kalich. 

Herečka se ovšem nebrání ani televizní a filmové tvorbě, hrála například v sitcomu Trpaslík, ve filmu Okresní přebor – Poslední zápas Pepíka Hnátka nebo v zatím hereččině posledním filmu, Prvok, Šampón, Tečka a Karel. Nejvíce ji však proslavila role Milady v seriálu Ulice. 

Sama ukončila spolupráci 

Kromě nekonečného seriálu Ulice si Marika Procházková zahrála i v dalším populárním seriálu, tentokrát z lékařského prostředí, Modrý kód. 

Na obrazovce se v roli doktorky Vali Slavíčkové objevovala po dobu tří let, pak se ale rozhodla se seriálem skončit.  

Ačkoliv měli scénáristé pro její postavu připravenou další dějovou linku, herečka odmítla. Jako mnoho dobrých herců se do role vžila natolik, že si od ní potřebovala udělat pauzu. 

„Upřímně řečeno, já už jsem nechtěla trávit tolik času v nemocnici, protože si to nosím domů, neumím to dělat jen technicky. A stonala mi i babička, takže jsem hodně času trávila i v opravdové nemocnici,“ uvedla na super.cz jako hlavní důvod k ukončení působení v seriálu. 

Umí na sebe upozornit 

Jedním z důvodu, proč je Marika Procházková nepřehlédnutelná, je její svérázný styl oblékání. Barevné kousky oblečení nenosí jen v civilu, ale režiséři jí osobité kousky povolují i před kamerou. Samozřejmě pokud zrovna nehraje doktorku v lékařském plášti, jako v seriálu Modrý kód.  

Druhým důvodem hereččiny výraznosti byla postava typu krev a mlíko. V době koronavirové uzávěry, kdy většina z nás přibrala, zvolila Marika Procházková opačný směr.  

Fotografové Expres.cz nedávno zachytili herečku s kolegyní a kamarádkou Radkou Fidlerovou a málem ji nepoznali.  

Marika Procházková byla nejméně o deset kilogramů lehčí a rovnou by mohla vyrazit na přehlídkové molo. Výrazného ošacení se však prozatím nevzdala, a to je dobře, osobitý vkus se cení.  

Zdroj: i-divadlo.cz, csfd.cz, kinotip2.cz, expres.cz, super.cz 

Autor: Dominika Jandorová 

Přidat na Seznam.cz