Studentský špíz: Levné jídlo, které vám zachutná

Zdroj: Shutterstock.com

Pár základních surovin, trocha času a chutné jídlo je na světě. Oceníte ho například tehdy, když budete mít posledních pár dní před výplatou.

Přesně pro takové chvíle vám přinášíme recept na studentský špíz. Pokud jste o něm do této chvíle ještě nikdy neslyšeli, určitě si ho doma zkuste připravit. Je to levné, rychlé a zároveň chutné jídlo, které vás vyjde jen na pár korun.

Studentský špíz ze tří surovin

Říká se mu studentský špíz zejména proto, že je oblíbený především na studentských kolejích. Studenti často mají hluboko do kapsy, proto hledají levné recepty, které je dokážou zasytit a zároveň zachutnají.

To ale neznamená, že si studentský špíz nemůžete připravit i tehdy, když už máte studentská léta dávno za sebou.

Na jeho přípravu nepotřebujete příliš mnoho surovin, i v tom tkví jeho kouzlo. Rychlá, chutná a zároveň levná večeře vám doma vznikne za použití pouze tří surovin.

Připravte si levný pokrm za pár minut

Na přípravu studentského špízu potřebujete rohlíky, kostku eidamu a šišku měkkého salámu. Rohlík a salám nakrájejte na cca 5 cm kolečka, sýr nakrájejte na čtverečky. Poté střídavě napichujte suroviny na špejli – špíz by měl začínat a končit kolečkem rohlíku.

Poté každý špíz dvakrát obalte v prošlehaném vajíčku a ve strouhance. Následně smažte na rozpáleném oleji dozlatova.

Studentský špíz můžete podávat například s kečupem nebo s tatarkou, někdo si ke špízům přidává vařený brambor.

Zdroj: primalex.cz, iReceptar.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz