Se zapáchajícím kuchyňským odpadem si hravě poradí ústní voda. Stačí jednoduchý trik

Zdroj: Shutterstock

Kuchyně je místem, kde se hromadí různý nepořádek, který láká bakterie. Na základě nich se pak také line z různých koutů kuchyně různý zápach. A ten nepříjemný z kuchyňského dřezu známe asi každý.

Většina z nás kupuje drahé čisticí prostředky, které by měly odpad vyčistit a zajistit, aby nějaký čas nezapáchal. Jenomže ne vždy to pomůže. Navíc jsou takové prostředky poměrně drahé.

Někdy pomůže vyčistit sifon, jindy je ale odpad tak zamořen bakteriemi, že zkrátka ani tahle činnost k ničemu nevede. Jak se tedy zbavit zapáchajícího odpadu jednou provždy? Existuje snadný trik.

Není to vždy vaše chyba

Existuje hned několik důvodů, proč odtok v kuchyni páchne. Není vždy vaše chyba, že se ze dřezu dostávají do místnosti nepříjemné látky, které vás nutí zacpávat si nos.

Podle thekitchn.com je prvním důvodem samozřejmě to, co do odpadu spláchnete. Pokud budete umývat pánve od oleje, lít do dřezu staré mléko a občas tam spláchnete i nějaký ten kus starého jídla, není se čemu divit, že potom příliš nevoní.

Zbytky jídla se přilepí na stěny trubek a způsobí rojení bakterií, které potom nepříjemný zápach vydávají. A zbavit se jich dá obvykle jedině chemií, kterou seženete v každé drogerii.

Druhým důvodem je únik kanalizačních plynů směrem nahoru. To znamená, že pachy hluboko z trubek se dostávají až do vaší kuchyně, aniž byste se o to jakkoli přičinili.

I když si tedy dáte pozor a budete svůj dřez udržovat čistý (což mimochodem ani při běžném používání není vůbec snadné), i tak se vám pravděpodobně stane, že se budete potýkat se zápachem.

Napravte problémy ústní vodou

Ústní voda zachraňuje váš ranní dech, než vyrazíte do práce. Překvapivě ale může podobně pomoci i na dalších místech, například právě v kuchyňském dřezu.

Ústní voda zabíjí bakterie, které se do vašich úst dostaly s jídlem, které konzumujete. Stejně se bakterie objevují na stěnách trubek se zbytky jídla. Není tedy divu, že i na ně má ústní voda vliv.

Nejen, že vás zbaví bakterií, ale váš odpad také provoní svěžestí a vy se už nebudete muset bát hosty pozvat do kuchyně. Ústní voda je navíc určitě levnější než mnoho prostředků z drogerie.

Pokud si koupíte nějaký přípravek na čištění odpadu, obvykle vám vyjde na jedno, někdy na několik použití. Ústní vody přitom stačí do odpadu nalít jen malou odměrku a výsledek je zaručený.

Pokud tedy chcete ušetřit a zajistit si svěží a čistou kuchyni, která vám nebude při vaření zvedat žaludek, jednoduše se snažte vyhazovat do odpadu co nejméně kousků starého jídla a při prvním zápachu se zbavte problémů pomocí ústní vody.

Zdroj: mashed.com, thesun.co.uk, thekitchn.com
Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz