Možná i vy používáte brčko špatně. Na sociálních sítích se spustila bouřlivá diskuze

Zdroj: Shutterstock

Na twitteru se rozhořela další debata – tentokrát se uživatelé ptají, jak správně používat brčko z krabice od džusu. Pokud jste si doteď mysleli, že o tak jasné věci nelze diskutovat, vyvedeme vás z omylu.

Používáme všichni brčka špatně?

Protik Islam-Jakobsson napsal na twitter: „Tak jsme si říkali, proč naše dcera trvá na tom, že do krabice od džusu strká kratší konec ohnutého brčka. Dnes nám vysvětlila své důvody.“

@jamel.star Watch until the end 🥹 #lifehack #fyp #food #hack #joke ♬ follow tommyxblake for more mashups at 700k – tommy blake 🧸

Součástí tohoto tweetu byla grafika zobrazující fotografii ohnuté části brčka, která vchází dovnitř krabice a sedí na jejím dně. Smyslem je umožnit brčku pohyblivost, aby se dostalo ke každé kapce šťávy ze dna – dokonce i do rohů.

Odpůrci nového „objevu“

O pár dní později uživatel HLUBI fotografii znovu zveřejnil a napsal: „Celý můj život byla lež.“ Tento tweet se od té doby stal virálním. Ne všechny však grafika přesvědčila.

Jeden z uživatelů reagoval: „Spodní část je ostrá, aby prorazila těsnění krabice s džusem, a horní prostřední část má mřížkový design, aby brčko do krabice snadno nespadlo, takže tato teorie je lež.“

A další napsal: „To nedává smysl. To brčko se vždycky samo ohne, ať se děje, co se děje. Takže nemůže mít úhel 90° a ležet tak, jak je zobrazeno na té fotce.“

Třetí uživatel twitteru napsal, že „správný“ způsob zobrazený na grafice by zanechal na dně spoustu šťávy, protože neexistuje způsob, jak s brčkem manévrovat.

Zastánci obrácené slámky

Jiní zase tvrdí, že umístění ohnuté části brčka na dno krabice s džusem dává smysl. Jedna osoba vysvětlila, že ostrá část by sloužila k proražení těsnění, pak by ji uživatel otočil. Brčka jsou podle ní vroubkovaná proto, aby byly cítit vibrace a bylo možné poznat polohu brčka v krabici.

A Innocentia Khumalo poznamenala, že nové vysvětlení dává smysl. Jelikož se jí často stává, že na dně nápojového kartonu zůstane trocha šťávy a nezbude jí nic jiného než krabičku naklonit.

Zkouška v praxi

Portál Twisted Food se rozhodl novou techniku pití brčkem vyzkoušet. Ač se redaktoři snažili nacpat ohnutou stranu brčka podél dna krabice s džusem, stejně na dno nedoléhala tak, jak měla, a tudíž se ani nedostala do rohů krabice.

Navíc po zasunutí delší části brčka do krabičky vám zbude jen kratší část na pití, nehledě na to, že se nezřídka do kartonu propadne celé brčko a vy si tak musíte obsah přelít do sklenice.

Jak také mnoho lidí v komentářích upozornilo, je tu i další problém. Dlouhý konec brčka je část se špičatým koncem vytvořená speciálně pro propíchnutí těsnění. Proto jediné, co nasazení brčka opačným koncem způsobí, je, že se nápoj hůře otevírá.

Zdroj: Daily Mail, News, Twisted Food, TikTok, One Crazy House

Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz