Jak tento měsíc zhubnout čtyři kila? Základem je kalorický deficit

Zdroj: Shutterstock

Kdo z nás si někdy nepřál zhubnout? Třeba před svatbou nebo párty u bazénu. Zpravidla si přejeme dosáhnout výsledků co možná nejdříve. Kdyby to šlo, tak ideálně přes noc.

Zhubnout není vždy jednoduché. My pro vás máme tipy, se kterými se vám podaří zhubnout čtyři kila během jednoho měsíce. Dodržujte je a za měsíc se budete cítit o několik kilo lehčí.

Nastavte si denní kalorický příjem

Základem po hubnutí je kalorický deficit. Kdo chce hubnout, musí mít větší výdej než příjem. Nic složitějšího v tom není.

Vypočítejte si, kolik kalorií musíte denně dodržet, abyste splnili svůj příjem. Na internetu najdete šikovnou kalkulačku, do které zadáte základní údaje, a ona vám vypočítá, kolik kalorií musíte denně sníst, aby vaše tělo přestalo ukládat a začalo hubnout.

Zaměřte se na příjem bílkovin

Každé vaše jídlo by mělo obsahovat bílkovinu. Bílkoviny jsou pro hubnutí klíčové, jsou důležité pro tvorbu svalové hmoty a zajistí vám delší pocit sytost, díky kterému se nebudete mít tendence přejídat nebo nezdravě mlsat.

Do jídelníčku proto zařaďte mléčné produkty, vajíčka, maso. Bílkoviny obsahují také fazole a jiné druhy luštěnin. Dbejte na to, aby v každém jídle od snídaně po večeři nechyběla porce proteinů.

Nevynechávejte vlákninu

Jezte hodně ovoce, zeleniny a luštěnin. Právě tyto suroviny totiž mohou nastartovat hubnutí a pomoci vám redukovat kila.

Proč? „Dodávají vlákninu, která vám pomůže cítit se sytí s menším množstvím kalorií,“ vysvětluje eatingwell.com.

Snižte příjem rafinovaných sacharidů

Omezení sacharidů je další jednoduchý způsob, jak zlepšit kvalitu stravy a dále zhubnout. Zvláště výhodné je snížit příjem rafinovaných sacharidů, což je typ sacharidů zbavený obsahu živin a vlákniny během zpracování.

Nejenže rafinované sacharidy mají vysoký obsah kalorií a nízký obsah živin, ale rychle se vstřebávají do vašeho krevního oběhu, což způsobuje skoky krevního cukru a zvýšený hlad.

Dodržujte pitný režim

Při hubnutí vám může pomoci i dodržování pitného režimu. Je ale důležité, co pijete. Je jasné, že sladké limonády hubnutí nepodpoří.

„Voda vám může pomoci udržet pocit sytosti a dočasně zvýšit metabolismus, abyste snížili spotřebu kalorií a podpořili hubnutí,“ doporučuje healthline.com.

Dopřejte si dostatek spánku

Nastavení pravidelného spánkového plánu a jeho dodržování může být dalším důležitým faktorem pro úspěšné hubnutí, zvláště pokud se snažíte zhubnout více kilo za kratší čas.

Zkuste spát alespoň 7–8 hodin za noc, nastavte si pravidelný plán spánku a minimalizujte rušivé vlivy před spaním, které by vám mohly v klidném spánku bránit.

Zdroj: eatingwell.com, healthline.com

Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz