Jak očistit kuřecí prsa od šlach za 5 sekund? Stačí vám vidlička

Zdroj: Shutterstock

Pro mnoho lidí je kuřecí maso tím nejoblíbenějším druhem masa vůbec. Neobsahuje příliš mnoho kalorií, dá se připravit na spoustu chutných způsobů, hodí se do redukčního jídelníčku a milují ho děti i dospělí.

Asi každý z nás už někdy zpracovával kuřecí maso. Určitě jste se i vy setkali s bílými šlachami, které většina lidí pracně z kuřecího masa vyřezává. My vám dnes ukážeme jednoduchý způsob, jak kuřecí maso zbavit šlach.

Už žádné pracné odřezávání

Zatímco někdo šlachy na kuřecím mase neřeší, mnoho lidí je odstraňuje. Ne snad proto, že by měly výrazně zasáhnout do chuti masa, ale zkrátka proto, že nám tam překáží a chceme je dát pryč. Většina z nás to ale dělá příliš složitě.

Zpravidla totiž postupujeme tak, že od šlachy postupně odřezáváme kousky masa, abychom co možná nejméně plýtvali. Tento způsob je ale časově náročný, navíc riskujeme, že se nám nůž po masu sveze a my se řízneme, což určitě nechceme.

Osvojte si tento jednoduchý trik

Zbavit kuřecí maso šlach jde přitom opravdu jednoduše. Jakmile vám ukážeme, jak to dělat správně, budete litovat, že jste o tomto způsobu nevěděli dříve.

Je to totiž nejen snadné, ale především opravdu rychlé. Stačí vám jen několik vteřin k tomu, abyste kuřecí maso zbavili šlachy a nestrávili nad tím několik minut.

Podívejte se na následující video, na kterém názorně uvidíte, jak jednoduše zbavit maso šlachy.

@raerae738 #lifehacks #allaboutthatchicken #fyp #followme ♬ Ultimate life hacks – Kelly – The Life Bath

Jediné, co musíte udělat, je strčit vidličku pod šlachu na jednom konci kuřecího masa, konec šlachy uchopit papírovým ubrouskem, a zatímco ruka držící vidličku udělá pohyb dolů, ruka držící konec šlachy udělá pohyb opačným směrem. Je to jednodušší, než si myslíte.

Zdroj: TikTok, tasteofhome.com, food52.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz