Hubnutí s pomocí jarních potravin: Oddejte se svěžím chutím a shoďte u toho nějaké to kilo

Zdroj: Shutterstock

Po zimě máme s příchodem jara najednou mnohem více energie a chceme na sobě pracovat. Navíc se blíží léto a chceme zhubnout do plavek. Sport ale není jediná cesta, jak se sebou něco udělat. Prospět mohou i sezonní potraviny.

V zimě zkrátka některá jídla jen tak v obchodech nenajdete. S jarem se ale sezónní potraviny opět objeví a mnoho z nich dokáže s vaším tělem udělat opravdové divy.

Co si dát, aby se člověku lépe cvičilo? Jakým ovocem zahnat chuť na sladké? Kromě toho, že jsou některé potraviny samy od sebe zdravé, v těle navíc zapůsobí a hubnutí pak jde člověku lépe. Podívejte se, co byste neměli v jídelníčku vynechat.

Jahody

Jahody obsahují velký podíl vlákniny. Studie prokázaly, že lidé, kteří jedí o něco více vlákniny, mají při cvičení obvykle také větší výdej energie. Proto jsou právě jahody vhodným ovocem, které si dát ke svačině, pokud jste právě v procesu pravidelného cvičení.

Čerstvé jahody si můžete dát samotné, nebo si z nich udělat salát společně s malinami a borůvkami. Chutné jsou také rozmixované s ledem a naředěné vodou. K tomuto smoothie je vhodné přidat pro chuť a hustotu také banán.

Vajíčka

Vajíčka snášejí slepice po celý rok. Jenže nejzdravější jsou ta oplodněná. A k tomu dochází nejvíce právě během jarních dní. Vajíčka obsahují hodně bílkovin, které zaženou hlad.

Snídaní z vajíček existuje mnoho. Dejte si míchaná vajíčka, vajíčka naměkko, natvrdo, nebo na hniličku. Nebo je smíchejte s jarními bylinkami a potěšte sebe i hosty omeletou.

Salát

První jarní salát je skvělou potravinou nejen díky velkému množství vitamínů, ale i proto, že obsahuje hodně vody. A na jaře není nic důležitějšího než tělo zásobovat tekutinami.

Salát se dá jíst k chlebu, můžete si s ním ozdobit hlavní jídlo, nebo ho přidat jako přílohu k výše zmíněné omeletě. Chlapi možná milují maso, ale když jim ke kuřecímu řízku přidáte několik lístků čerstvé zeleniny, jistě jimi nepohrdnou.

Houby se podobají některým druhům masa, zároveň ale mají mnohem méně kalorií. Několik vědeckých výzkumů prokazuje, že lidé, kteří jedí houby, je považují za náhražku masa.

Houby

Využití hub je v kuchyni různorodé. Ať už se rozhodnete pro žampiony plněné, pro smaženici, houbovou omáčku, nebo poctivou bramboračku s houbami, věřte, že hubnutí pro vás bude následně jednodušší.

Samozřejmě to, že změníte jídelníček, neznamená samo o sobě, že zhubnete. Je to ale zásadním krokem, jak tělu pomoci. Jinak doporučujeme vyrazit do přírody, na procházku nebo na vyjížďku na kole.

Jarní počasí zkrátka láká k tomu, aby člověk podnikl něco, co prospěje jeho tělu jak fyzicky, tak psychicky. Proto ani vy neseďte doma. I když jsou v současné době s cestováním problémy, na procházku do lesa můžete.

Zdroj: eatingwell.com, dr.frej.cz, gastrozlin.cz
Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz