Geniálně jednoduchá a levná tortilla, kterou zvládne každý. Na ty v plastovém pytlíku zapomeňte

Zdroj: Shutterstock.com

Tortilla je vděčné jídlo, které se dá připravit jak na slaný, tak na sladký způsob. Zatímco někdo si do tortilly s chutí dá směs z kuřecího masa, majonézy a salátu, další neodolá zapečené tortille s čokoládou a kousky jablek se skořicí. Zkrátka se shodneme na tom, že si tortillu každý může připravit tak, jak mu chutná nejvíce.

Tortilla vám bude chutnat ještě o něco více, když si ji připravíte doma. Je sice jednoduché zajít do obchodu a přinést si již hotovou tortillu, my vám ale ukážeme, že na přípravě domácí varianty není vůbec nic složitého. Zkuste to podle našeho receptu a uvidíte, že na kupovanou tortillu rázem zapomenete.

Recept na domácí tortillu

Domácí pokrmy chutnají vždy ze všech nejvíce. Přesvědčíte se o tom ihned poté, co si zkusíte připravit domácí tortilly. Věřte, že na jejich přípravě opravdu nic není a hravě si s nimi poradí i začínající kuchtík.

Na domácí tortilly si připravte dva hrníčky mouky, 3 polévkové lžíce olivového oleje, 3/4 hrníčku vody a půl čajové lžičky soli. Vezměte větší mísu, do které nasypte mouku a smíchejte ji se solí. Postupně přidejte vodu a olej. Ze surovin vypracujte těsto, které několikrát důkladně prohnětejte.

Bude-li to potřeba, můžete přidat trochu mouky nebo vody. Cílem je dosáhnout hladkého těsta, které se nelepí a krásně se s ním pracuje.

Po vypracování těsto nechte 10 minut odpočívat. Poté jej rozdělte na 8 částí, každou část na lehce pomoučeném povrchu rozválejte do tvaru kruhu. Připravené placky následně osmažte po jedné minutě z každé strany na pánvi s trochou rozpáleného oleje.

Připravte si tortillu tak, jak ji máte rádi

Každému z nás chutná něco trochu jiného. Domácí tortilly můžete dle vlastních chutí naplnit tím, co máte nejraději, nebo třeba tím, co zrovna budete mít po ruce. Do tortilly totiž můžete dát i suroviny, které potřebují rychle zpracovat a vy je nechcete zbytečně vyhazovat.

Tortilla je výborná jako oběd, je také skvělou volbou na svačinu nebo na večeři. Můžete si ji připravit na slaný i na sladký způsob. Skvěle se do ní hodí salát, zelenina, maso, zrovna tak i čokoláda, jablka nebo třeba marmeláda.

Zdroj: mashed.com, tasteofhome.com, thecafesucrefarine.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz