Eva Burešová se vydala na novou cestu. Její součástí jsou i ženské bylinné napářky

Eva_Buresova
Zdroj: Profimedia

Už jste slyšely pojem ženská bylinná napářka? Pokud ne, je to velká škoda, protože se jedná o proceduru, která vám zaručí celostní péči o ženské tělo. Nově k ní dospěla i herečka Eva Burešová, která se po porodu syna Tristana vrátila k bylinám.

Ženské bylinné napářky využívají účinků hydroterapie, termoterapie a aromaterapie.

Napářkami proti bolestem

Jejich realizace je velmi jednoduchá a je jen na vás, kolik se rozhodnete do napářky investovat. Lze totiž použít obyčejný hrnec nebo si můžete koupit speciální sedátko či židličku.

Vámi vybrané byliny, jejichž kombinaci si na sobě musíte vyzkoušet samy, vložíte do vroucí vody a nad páru vycházející z hrnce či nádoby se posadíte tak, aby napářka působila na vaše intimní partie a pánevní dno.

Hlavním cílem těchto napářek je očista dělohy a odstranění toxinů z těla. Napářky dále pomáhají při bolestivé menstruaci a celkově zlepšují cirkulaci v oblasti dělohy a upravují i cyklus ženy. Pomocí napářek zlepšujete hladinu pH a tím se vytváří zdravé poševní prostředí bez zápachu a otravných zánětů a mykóz.

Dalším z velmi žádaných účinků je vymizení migrény, která je vázána na menstruaci. Mnoho žen mívá totiž migrény právě v období menstruace a pomocí napářky se této nepříjemnosti mohou zbavit.

Eva Burešová se vrátila k bylinkám

Herečka ve svém příspěvku na instagramu o bylinných napářkách píše jen velmi stručně v souvislosti se svým porodem a slibuje, že o nich napíše příště více.

Své fanoušky však informovala o své „nové cestě“, kterou je v podstatě návrat k době, kdy se zajímala o bylinky, oleje a další podobné věci.

„Každý večer jsem si o samotě meditovala a snažila se naprosto tu svoji roztěkanou mysl zastavit nebo alespoň trochu zpomalit,“ píše herečka s tím, že si po porodu Tristana uvědomila, že o tyto poznatky nechce přijít, a vydala se tak na svou cestu.

„Takové té klidné, meditační. Všechny ty věci, které jsem si slibovala, že na sobě změním, tak ty teď opravdu změním. Budu se na to soustředit a nebudu uhýbat z cesty jen proto, že dostanu strach z toho, že to nakonec stejně vlastně nezvládnu,“ dodává.

Je pravdou, že při pracovním nasazení jejího partnera Přemka Forejta a skutečnosti, že dohromady mají tři děti, bude nejspíše tato cesta více než potřebná.

Zdroj: Cvičení pánevního dna, Kalíšek, Instagram

Autor: Soňa Jiroutová

Přidat na Seznam.cz