Co se skrývá za úžasnými výkony Erlinga Haalanda? Otcův jednoduchý pokrm

Zdroj: Profimedia

Erling Haaland řádí v Premier League jako uragán. Soupeřům sází jeden gól za druhým, ale jeho výkony rozhodně nejsou zadarmo. Kromě náročných fyzických tréninků dodržuje také přísnou a pro někoho až bizarní dietu.

Oblíbil si srdce a játra

Dvaadvacetiletý hráč otevřeně promluvil o své dietě, která mu pomohla stát se jedním z nejsmrtonosnějších střelců ve světovém fotbale, v dokumentu Haaland: The Big Decision („Haaland: Velké rozhodnutí“).

Erling Haaland v dokumentu čelil například otázce, co je pravdy na tom, že jí hovězí srdce a játra. Haaland sice připustil, že tyto orgány většina lidí nekonzumuje, pro něj je však hlavní to, aby dodal svému tělu co nejkvalitnější stravu.

„Lidé říkají, že maso je pro vás špatné, ale které? To maso, které dostanete v McDonaldu? Nebo z místní krávy, která žere trávu přímo támhle? Já jím srdce a játra.“

Ráno se vystavuje slunci

Dále vysvětlil složitý systém filtrace vody, který používá, a zároveň zdůraznil, jak důležité je sluneční světlo. Haaland prozradil, že se snaží slunit hned, jak se ráno probudí, a zmínil se také o cirkadiánním rytmu, což je vnitřní proces v těle, který reguluje vzorce spánku a probouzení.

„První věc, kterou ráno udělám, je, že si do očí pustím sluneční světlo – je to dobré pro cirkadiánní rytmus. Také jsem začal trochu filtrovat vodu. Myslím, že to může mít pro mé tělo velký přínos.“

Denně sní kolem 6 000 kalorií, aby udržel své tělo ve špičkové kondici, protože se v blízké budoucnosti pokusí překonat další rekordy.

Skóruje díky lasagním

Mladý fotbalista také odhalil, jaké tajemství se skrývá za jeho skvělými výsledky. Před zápasem si dává lasagne, které připravuje jeho otec Alfie Haaland.

Šéf Manchester City Pep Guardiola nedávno podle 1 News žertoval: „Můžeme Erlingovu otci nabídnout, aby pro nás vařil. Jestli je tohle tajemství Erlingových gólů, přesvědčím (předsedu) Khaldoona (Al Mubaraka), aby ho sem přivedl! Ale nemyslím si, že existuje jen jedno tajemství.“

Zdroj: 1 News, Sport Bible, Mirror

Autor: Dominika Jandorová

Přidat na Seznam.cz