Anna Šišková se díky osvědčené dietě zbavila kilogramů, které nabrala během pandemie

Zdroj: Nextfoto

Anna Šišková patří k oblíbeným herečkám jak doma na Slovensku, tak u českých diváků. Herečka oslaví za měsíc 62. narozeniny a každý musí uznat, že na svůj věk vypadá fantasticky mladistvě.  

Donedávna si chválila své geny 

Anna až donedávna pařila k těm šťastným ženám, které si nemusí moc lámat hlavu s jídelníčkem, protože jim metabolismus funguje, jak má, a to je spolu s aktivním životním stylem předpoklad pro optimální tělesnou váhu. 

Padesátka jako zlomový moment 

Samotná herečka se pro blesk.cz vyjádřila, že do padesáti neměla nikdy žádné problémy s kilogramy navíc, ale potom už přece jen musela trochu o složení stravy dbát, protože její rodiče měli sklon k nadváze, a právě po padesátce začala nějaká ta kila navíc pociťovat i ona.  

Kila navíc během pandemie 

Jenže když přišel koronavirus, dostihly i ji kilogramy navíc, které by za normálních okolností nenabrala. Tento problém měla celá řada herců, kteří zůstali měsíce doma, když byla divadla zavřená a také další pracovní příležitosti zmizely. I přesto, že se snažila být v pohybu, trávila více času doma u vaření a ochutnávání a kila se pomalým tempem začala nabalovat. 

Když omezující období pominulo, každý si hledal způsob, jak se nadváhy zbavit a Anna Šišková si vybrala mezi celou řadou diet tu, která patří v současnosti mezi nejoblíbenější. 

Dobrá zkušenost s keto dietou 

Keto dieta je uznávaná především proto, že výsledky jsou velmi rychle vidět a období diety není založeno na hladovění, naopak je strava pestrá a chutná. 

Anna si pochvaluje, jak už od zimy zhubla 12 kilogramů, a navíc hubnutí pokračuje, přestože už si občas i trochu „zahřeší“ a dopřeje si i skleničku bílého vína. 

Přestože je hubnutí s touto dietou snadné, herečka upozorňuje na první krok, který by měl každý před zahájením diety udělat. Tím je konzultace s lékařem, zda je právě tento druh hubnutí vhodný s ohledem na zdravotní stav. 

Jak to funguje 

Keto dieta je založená na omezeném množství sacharidů. Tělo se kvůli jejich nedostatku dostává do stavu, který se nazývá ketóza. To je proces, kdy organismus, které je najednou bez významného zdroje energie, začne energii vytvářet z tuku a tím si aktivuje proces hubnutí. Pro tělo je to přirozený proces. Základem diety je dodržování naplánovaného jídelníčku a vynechání malých dobrot a ochutnávání. 

Povolená strava nabízí pouze velmi malé množství sacharidů. Z jídelníčku jsou vyřazeny cukry. Díky tomu, že se jí 5x denně menší porce, zabrání se pocitu velkého hladu. K procesu ketózy dochází už 2.-3. den po zahájení diety a první váhové úbytky jsou povzbuzením pro další dny. Fyzickou aktivitou se proces hubnutí posílí. 

Nejlepší na dietě je, že si lze sestavit jídelníček podle chuti a s dodržováním pitného režimu dochází zároveň k detoxikaci celého organismu a ke zlepšení pleti. 

Zavedením zdravých jídel si člověk může vytvořit lepší stravovací návyky a udržet si je.  

Zdroj: blesk.cz, prima.iprima.cz

Autor: Lída Kropáčková 

Přidat na Seznam.cz