Velikonoční perníčky vydrží i několik týdnů. Zmizí ale pravděpodobně daleko rychleji

Zdroj: Shutterstock

Perníčky si většinou spojíme spíše s Vánoci. Pravda ale je, že i na Velikonoce se v některých rodinách často připravují. Udělejte si letos na sváteční stůl sladká velikonoční vajíčka nebo si upečte perníčky ve tvaru zajíčků.

Velikonoční stůl by mělo zdobit jídlo slané i sladké. Kromě barevných vajíček a nádivky tak rozhodně nezapoměňte na beránka. Oslaďte si život také velikonočními perníčky, které jsou na přípravu velmi jednoduché.

Chutné hned po upečení

Na Vánoce se perníčky pečou s dostatečným předstihem, aby stihly zkřehnout. Ty velikonoční se ale připravují trochu jinak, a jsou proto ideální ke konzumaci prakticky hned po dopečení.

Na druhou stranu ale vydrží i několik týdnů, takže si na nich můžete pochutnávat i dlouho po svátcích. Tedy pokud vám nějaké zbydou. Což bude pro jejich vynikající chuť velmi náročný úkol.

Recept na velikonoční perníčky

Na přípravu perníčků budete potřebovat 400 gramů hladké mouky, 140 gramů cukru, 50 gramů másla, 2 vejce, 2 lžíce medu, lžičku jedlé sody, perníkové koření a citronovou kůru.

Dále si připravte vajíčko na potření a na polevu potom bílek, 150 gramů cukru, lžičku škrobu a citronovou šťávu. Nakonec budete potřebovat už jen formičky ve tvaru velikonočních vajíček a zajíčků.

Do mísy prosejte mouku a cukr, přidejte máslo, vejce, med, sodu, koření a kůru. Vše promíchejte a těsto rukama zpracujte do pevné hmoty. Zabalte ho do fólie a nechte v chladu uležet alespoň hodinu.

Pak z něj vyválejte placku, vykrájejte tvary a dejte je péct na 160 °C asi na 10 minut. Mezitím smíchejte bílek s cukrem, škrobem a citronovou šťávou.

Polevu utřete, aby byla hustá, a naplňte s ní zdobicí sáček. Po vychladnutí pak zdobte perníčky podle svého uvážení. Nakonec je dejte do krabičky s víčkem, ve které vydrží čerstvé i několik týdnů.

Zdroj: Prima Fresh, Novinky, Pro Ženy, iReceptář

Autor: Šárka Cvrkalová

Přidat na Seznam.cz