Tmavé lokty: Domácí tipy na jejich zesvětlení, na které nedáte dopustit

Zdroj: Shutterstock

Tmavé lokty určitě nejsou nic vizuálně přitažlivého. Mnoho žen se za tmavší pokožku na loktech stydí a často kvůli ní nosí dlouhé rukávy navzdory teplému počasí. Nejen hromadění kožních buněk, ale také vystavování se sluníčku nebo hormonální nerovnováha se mohou stát příčinou tmavých loktů.

Lokty nemají žádné mazové žlázy, proto je potřeba je chránit před vysušením a pravidelně jim věnovat pozornost. Pokud i vás trápí tmavé lokty, máme pro vás několik tipů na jejich zesvětlení.

Citron a jedlá soda

Citron je vynikající složkou pro zesvětlení pokožky. Je nabitý antioxidanty a vitaminem C, které podporují regeneraci pokožky a zlepšují pleť. Jedlá soda působí jako jemný a účinný čisticí prostředek pro bělení tmavých oblastí pokožky.

Rozkrojte citron na polovinu, navrch nasypte asi jednu lžičku jedlé sody a po dobu jedné minuty s pomocí těchto surovin jemně potírejte kůži na loktech. Opakujte co dva dny.

Aloe vera a mléko

Aloe Vera obsahuje látky, které pomáhají hydratovat pokožku a zlepšují nerovnoměrný tón pleti. „Má také antibakteriální a protiplísňové vlastnosti,“ doplňuje brightside.me.

Kombinace aloe vera a mléka je jednoduchý a užitečný způsob, jak přirozeně zesvětlit pokožku. Smíchejte stejné množství mléka a gelu z aloe vera a naneste směs na pokožku. Nechte působit ideálně přes noc a poté druhý den ráno smyjte.

Brambory

Brambory jsou bohaté na enzymy zvané katecholázy, které mohou přirozeně zesvětlit tón pleti. Každodenní používání brambor zjemní vaši pokožku a pomůže vám zbavit se tmavých loktů.

Brambor nastrouhejte a vymačkejte z něho šťávu. Poté naneste na lokty, kde nechte působit 15-20 minut a pak opláchněte vodou. Po aplikaci použijte hydratační krém.

Jogurt a bílý ocet

„Jogurt je bohatý na kyselinu mléčnou, která pomáhá hydratovat, exfoliovat a zesvětlovat pokožku,“ vyzdvihuje jeho přednosti emedihealth.com.

Smíchejte jednu polévkovou lžíci bílého jogurtu a jednu lžíci bílého octa. Směs aplikujte na lokty, kde nechte zaschnout a poté opláchněte.

Okurka

Díky svým bělícím vlastnostem patří okurka mezi nejúčinnější způsoby, jak se zbavit tmavých kolen a loktů. Odstraňuje odumřelé kožní buňky a udržuje pokožku hydratovanou. Vitaminy A a C obsažené v okurkách udržují pokožku krásnou a svěží.

Silnějším plátkem okurky jemně třete lokty alespoň 10 minut, poté ještě 5 minut lokty neumývejte. Opakujte ideálně každý den pro dosažení lepších výsledků.

Zdroj: brightside.me, emedihealth.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz