Při hubnutí se nemusíte vzdávat jídla venku. Stačí se připravit předem

Zdroj: Shutterstock

I když se říká, že domácí kuchyně je domácí kuchyně, a oproti restauracím tak má jasně navrch, někdy nastane situace, kdy se vám nechce stát u plotny. Jsou to ty chvíle, kdy dostanete chuť zajít si do restaurace a dát si něco dobrého.

Jak se najíst mimo domov a neohrozit tím svoji snahu zhubnout? Pokud sledujete svou váhu, nemělo by vám to zabránit v tom, abyste mohli jít ven a vychutnat si jídlo v restauraci s přáteli a rodinou. Chce to jen vědět, jaké jídlo si vybrat.

Rozhodující je velikost porce

Není tajemstvím, že porce v restauracích bývají velké a vy tak můžete mít pocit, že je slušnost sníst úplně všechno, co vám pan kuchař nadělil na talíř.

Není to pravda. Sledujte velikost porce a neostýchejte se sníst jen polovinu, zatímco tu druhou si nechte zabalit s sebou domů. Není na tom vůbec nic špatného.

Hledejte zdravější alternativu

I v restauraci se dá najíst tak, aby vaše tělo nedostalo kalorický šok a ráno jste se neprobudili o dvě kila těžší. Stačí jen k oblíbeným jídlům a surovinám hledat zdravější alternativu.

Rozhodněte se pro pečené brambory místo hranolků. Dejte si perlivou vodu s citronem místo sladké limonády. Vyberte si grilovaný pokrm namísto smaženého.

Připravte se předem

Dostali jste chuť užít si večer s přáteli a zajít společně na večeři do restaurace? Buďte o krok napřed a plánujte tuhle akci dopředu – především si zjistěte, co v dané restauraci nabízí za pokrmy.

Jak se říká – kdo je připraven, není překvapen. Podívejte se na nabídky online, než se do daného podniku vydáte. Přemýšlejte o tom, co byste si mohli objednat a zjistěte, která jídla si můžete vybrat na míru vaší stravě.

Dejte si něco k jídlu před odchodem z domu

Je to podobné, jako že byste na nákup potravin neměli chodit hladoví. Pokud totiž do restaurace přijdete s kručícím žaludkem, je vyšší riziko, že se neuhlídáte.

Proto nic nezkazíte, když si před odchodem do restaurace nebo vámi vybraného podniku dáte doma něco na zub, nějakou malou svačinku.

Zdroj: Eatthis.com, raleighmedicalgroup.com, everydayhealth.com

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz