Kefírová dieta: Pomáhá redukovat váhu a potlačuje chuť k jídlu. Prokáže vám však i další služby

Zdroj: Shutterstock

S blížícím se létem, kterého se mnozí z nás už nyní netrpělivě nemohou dočkat, přichází ruku v ruce také touha shodit nějaké to nadbytečné kilo. Možná i vy uvažujete, že byste se odhodlaně vrhli do některé z mnoha diet, které slibují úbytek na váze.

Už jste někdy slyšeli o kefírové dietě? Není to žádná novinka, ba spíše naopak. Už po mnoho let jsou jí připisovány pozitivní účinky na celkové zdraví, nemluvě o redukci hmotnosti.

Co je vlastně kefír?

Drtivá většina z nás ho minimálně jednou v životě ochutnala. Víme, jak vypadá a dokážeme si vybavit i jeho chuť. Mnoho z nás ho miluje se strouhanými okurkami, špetkou soli a pepře. Dobrota!

„Kefír je fermentovaný mléčný nápoj, který obsahuje dobré bakterie a kvasinky – probiotika, která mohou pomoci udržovat zdravý trávicí systém,“ vysvětluje eatingwell.com.

Pokud jde o chuť a texturu, je to něco jako pitný jogurt. Velký rozdíl je v tom, že mléčný kefír obecně obsahuje více kmenů probiotik než běžný jogurt.

Znáte kefírovou dietu?

Jedinečná dieta po mnoho let založená na kefíru pomáhá redukovat váhu a potlačuje chuť k jídlu.

Neodolaly jí ani některé celebrity. „Kefírovou dietu držela například zpěvačka Larisa Dolina,“ píše rud.ua. Ta s pomocí sedmidenní kefírové diety zhubla čtyři kilogramy.

Dietu lze použít nejen k redukci hmotnosti, ale i k léčbě urogenitálních močových onemocnění, cukrovky, zlepšení krevního oběhu, aterosklerózy, dny a rýmy.

Jak funguje?

Na kefírové dietě vlastně nic složitého není. Podmínkou je, že během dne musíte vypít až jeden a půl litru nízkotučného kefíru.

Celkové množství je ideální rozložit si do několika porcí během dne, prokládat pití kefíru pitím čisté vody nebo bylinkového čaje.

Někde doporučují držet dietu maximálně dva dny a během těchto dnů přijímat pouze kefír a dodržovat pitný režim, jinde radí držet dietu až týden a kefír kombinovat s vysokým kalorickým deficitem

Pozitivně ovlivní celkové zdraví

Kefír je fermentovaný nápoj, který se tradičně vyrábí z kravského nebo kozího mléka. „Pochází z části východní Evropy a jihozápadní Asie. Název je odvozen z tureckého slova keyif, což znamená dobrý pocit po jídle,“ doplňuje healthline.com.

Mikroorganismy v něm obsažené, známé jako probiotika, mohou ovlivňovat zdraví mnoha způsoby: napomáhat trávení, regulaci hmotnosti a duševnímu zdraví.

Předpokládá se, že určitá probiotika v kefíru chrání před infekcemi. Patří sem probiotikum Lactobacillus kefiri, které se vyskytuje právě v kefíru. Probiotika chrání před množením škodlivých bakterií v těle.

Zdroj: eatingwell.com, rud.ua, healthline.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz