Jídelníček pro pevné a silné nehty: Co jíst, aby vaše nehty byly jako z obálky časopisu

Zdroj: Shutterstock

Mnoho lidí si myslí, že nehty jsou zanedbatelnou součástí našeho těla a nikdo jim nevěnuje pozornost. Pravdou ale je, že stačí jedno podání ruky a druhá strana si okamžitě udělá obrázek o tom, v jaké míře o sebe pečujete.

Máte pocit, že vaše nehty nejsou v kdovíjaké kondici? Jsou lámavé, mají tendence se třepit? Nejste spokojeni s tím, jak vypadají? Pak se v první řadě zaměřte na svou stravu. I vhodný jídelníček totiž může nehtům dodat zdraví a pevnost.

Jahody

Milujete jahody polité čokoládou nebo bohatě obdarované sladkou šlehačkou? Málokdo by jim dokázal odolat. I přesto jsou jahody často podceňované.

Jahody jsou bohaté na vitamin C. Vitamin C je životně důležitý pro produkci kolagenu, který udržuje naše nehty odolné vůči lámání.

Čočka

Hodně lidí čočku ze svého jídelníčku záměrně vyřazuje, protože se bojí nadýmání, kterým je čočka nechvalně proslulá.

I čočka může pomoci zlepšit stav vašich nehtů. „Čočka je nabitá devíti základními vitaminy a minerály, včetně vitaminů B a biotinu,“ dodává eatthis.com.

Vejce

Potraviny bohaté na bílkoviny jsou velmi důležité pro zdraví nehtů. Vysvětlení je jednoduché: nehty jsou tvořené keratinem – určitým druhem bílkoviny.

Zařadíte-li do jídelníčku vajíčka, která jsou na bílkoviny bohatá, podpoříte pevnost a sílu nehtů, která jim možná v tuto chvíli chybí.

Fazole

I fazole jsou často na seznamu potravin, kterým se mnoho lidí vyhýbá kvůli předsudkům a určitým obavám.

„Fazole jsou dobrým zdrojem biotinu, což je typ vitaminu B, který zabraňuje lámání nehtů a je celkově nezbytný pro jejich zdraví,“ vysvětluje sonailicious.com.

Červená paprika

Červená paprika je svatým grálem pro slabé nehty, protože obsahuje 190 procent denního doporučeného příjmu vitaminu C.

Kromě toho, že jsou považovány za jednu z nejchutnějších a nejuniverzálnějších potravin s vysokým obsahem vlákniny na planetě, jsou tyto silné papriky nabité antioxidanty, které zabraňují volným radikálům v poškození a oxidaci našich nehtových buněk.

Mandle

Vitamin E, antioxidant rozpustný v tucích zodpovědný za zdravé vlasy, kůži a nehty, je v mandlích hojně zastoupený.

Vitamin E pomáhá chránit před poškozením buněk, které způsobuje štěpení a praskání našich nehtů. Zařaďte mandle do jídelníčku v podobě chutné svačinky klidně i několikrát do týdne.

Batáty

Objevují se ve vašem jídelníčku batáty neboli sladké brambory? Hodně lidí by teď přiznalo, že ne. A to je velká škoda.

Ne každý jim přijde na chuť. Ta je totiž specifická. Přesto byste ale měli vědět, že jsou plné antioxidantu známého jako beta karoten. Ten se přeměňuje na vitamin A a ten je nezbytný pro růst buněk a zdraví nehtů.

Zdroj: eatthis.com, sonailicious.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz