Jak se zbavit plísně na stěnách? Problém je třeba začít řešit hned

Zdroj: Shutterstock

Zatímco někdy si jí všimnete hned, jindy ji odhalíte až v momentě, kdy ucítíte její typický pach. Řeč je o plísni na stěnách, se kterou se potýká mnoho domácností. S nástupem podzimu je tento problém častější nežli třeba v létě.

Plíseň nejenže nevypadá hezky na pohled, ale zároveň i nepříjemně zapáchá. Nemluvě o tom, že vám může zadělat na nehezké zdravotní potíže. Jak se plísně na stěnách zbavit? To vám poradíme v dnešním článku.

Kde se nejčastěji objevuje plíseň?

Narazit na ni samozřejmě můžete kdekoli u vás doma. Pakliže si jí nevšimnete na první pohled, je zde velká pravděpodobnost, že se plíseň ukrývá někde za nábytkem – nebo také za obkladem.

„Plíseň na zdi nejčastěji najdete v rozích místnosti a na obvodových zdech, kde se vyskytuje zejména u podlahy. Výjimkou není ani plíseň u oken a dveří,“ zmiňuje web vladcemopu.cz.

Proč je plíseň problém?

Plíseň rozhodně nelze vnímat jen jako estetický problém. „Plísně jsou často neviditelnou příčinou zdravotních problémů u astmatiků, ale i dalších citlivých osob,“ varuje web ireceptar.cz.

Z toho jasně plyne, že je plíseň v domácnosti potřeba neprodleně řešit, protože její přítomnost může způsobit mnohem vážnější následky.

Co pomůže na plíseň?

Když se řekne plíseň v domácnosti, většinu lidí okamžitě napadne vyzbrojit se proti tomuto nepříteli klasickým pomocníkem, kterým je savo. V krátkodobém měřítku je to dobrá volba, z dlouhodobého hlediska už to taková výhra být nemusí.

Sice pomůže poměrně rychle, ale je zde riziko, že se problém v podobě plísně za nějakou dobu objeví znovu. Dříve nebo později plíseň v domácnosti budete řešit zase.

Jak se plísně zbavit?

Plíseň je třeba odstranit co nejdříve. Při práci s plísní vždy používejte ochranné prostředky. Postižené místo nejdříve namočte vlažnou vodou, lze použít i vodu s dezinfekcí. Poté si vezměte čistý hadřík a plíseň setřete.

Za pomoci špachtle seškrábejte hrubý nános. Zeď byste měli ošetřit přípravkem proti plísním a poté dané místo znovu napenetrovat a v ideálním případě použít i termoizolační nátěr.

Zdroj: vladcemopu.cz, ireceptar.cz, bydlimekvalitne.cz, receptyprimanapadu.cz

Autor: Natálie Kabourková

Přidat na Seznam.cz