Jak hrát a nestát se závislým na hazardních hrách?

Zdroj: Shutterstock

Webové stránky herních klubů nabízejí obrovskou škálu slotů, potápěčských her. České casino online často poskytuje svým zákazníkům také štědré bonusy. Patří mezi ně odměny za registraci, sázení, vklady, cashback, dobíjení atd. Přibývající bonusy a možnost vysokých výher povzbuzují uživatele k tomu, aby uzavírali další a další sázky. V tomto případě by však zákazníci kasin měli být opatrní, protože dostupnost virtuálních klubů vede k šíření závislosti na hře – závislosti na hazardních hrách. Zamysleme se nad tím, jak učinit hru bezpečnější a účinně se ovládat. Odborníci doporučují dodržovat následující jednoduchá pravidla.

Sledujte svůj emocionální stav

Hazardní hry jsou zdrojem živých emocí, někdy i velkých výher. Aby se však zabránilo vzniku závislosti na ludomanii, velkým ztrátám, měl by hráč pečlivě kontrolovat své emoce. Odborníci doporučují nesázet v zoufalství a doufat, že se na vás usměje štěstí a po sérii proher přijde obrovská výhra. V kritickém okamžiku se vyplatí hru zastavit.

Moderní http://www.club77.cz/bonusi-bez-vkladu/ vytvářejí nejpohodlnější podmínky pro hraní. Sázení na automatech by však mělo zůstat pouze koníčkem, ale v žádném případě ne hlavním zdrojem příjmů. Kromě hraní byste měli mít práci na plný úvazek, koníčky a osobní život.

Nezapomeňte hru pozastavit

Průběh hazardních her je nepředvídatelný a nezřídka se stává, že prohráváte. V takovém případě odborníci doporučují, abyste na chvíli přestali myslet na sázky, přešli na jinou činnost, ale nikdy se nepokoušeli vyhrát zpět. Často to může situaci jen zhoršit.

Hrajte pouze za částku, kterou si můžete dovolit

Nikdy nepoužívejte žádnou částku, která by mohla kriticky ovlivnit vaši finanční situaci. Nikdy není dobrý nápad prohrát více než zlomek svého výdělku v naději, že se vám výhra vyplatí. Dalším pravidlem je, že byste nikdy neměli hrát „na dluh“. To znamená, že si na hraní nepůjčujete peníze od známých, ani nefinancujete svůj účet v kasinu kreditními kartami.

Nastavte si limit stop-loss

Hráči musí kontrolovat částku, kterou prohrají. Přitom byste si měli stanovit určité limity, které mohou být na jeden den nebo týden. Toto opatření zajišťuje, že neprohrajete více, než je přidělená částka. Jakmile ztráta dosáhne předem stanovené výše, měli byste okamžitě skončit. Půjčování z limitu na další den nebo týden je přísně zakázáno. Některá online kasina mají v nastavení osobního účtu speciální nástroj, který po vyčerpání limitu profil automaticky zablokuje.

Pokud máte problém, nevyhýbejte se pomoci

Pokud máte problém s hazardními hrami, měli byste vyhledat pomoc. Je obtížné se s tím vyrovnat sám a mnoho závislých věří, že mohou kdykoli přestat hrát. To však není tento případ. Pro řešení závislosti existuje mnoho služeb pro zmrazení účtů. Mnoho kasin navíc přijalo politiku „zodpovědného hraní“. V takovém případě se můžete obrátit přímo na tým podpory kasina a požádat o pomoc. Na žádost hráče zmrazí váš účet a předá vám kontakty na odborníky, jejichž činnost je zaměřena na boj proti závislosti na hazardních hrách. Poté lze profil obnovit.

Ovládejte svůj sociální okruh

Mnoho hráčů, včetně těch, kteří prohrají velké částky peněz, se často chlubí velkými výhrami. Tito zákazníci kasin jsou často závislí na hazardních hrách. Mohou také zaměstnat své blízké, kteří také raději tráví volný čas u hracích automatů. Nevěřte příběhům o výhrách v hodnotě tisíců dolarů. Mohou být značně přehnané. Tito lidé mají obvykle jen jedno téma hovoru: hru.

Pamatujte, že pokud máte pocit, že nad sebou nemáte kontrolu, hazardní hry pohlcují všechny ostatní emoce, nedokážete přesně spočítat výdaje svého bankrollu, měli byste alespoň na chvíli přestat hrát.

Autor: redakce

Přidat na Seznam.cz
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •