Hubnutí: Jak šťáva z aloe vera pomáhá shodit přebytečná kila

Zdroj: Shutterstock

Asi každý z nás už má za sebou minimálně jeden pokus zhubnout. Především ženy, které jsou věčně nespokojené se svojí postavou, neustále zkouší nové tipy a diety.

Všeobecně se ví, že hubnutí napomáhá například zelený čaj. Nebo třeba pálivé potraviny, které nastartují metabolismus a ten poté pálí přebytečná kila. Co ale takové aloe vera? Jak to nám může pomoci zbavit se nadbytečných kilogramů?

Co je aloe vera?

Aloe vera je rostlina, která se hojně využívá pro různé účely. Jelikož se jedná o všestrannou rostlinu, má četné využití a přínosy pro pokožku, tělo a celkové zdraví.

Aloe vera je široce používána jako přísada do kosmetických produktů kvůli hydratačnímu účinku jejího gelu. Pro své antibakteriální vlastnosti se používá ve zdravých nápojích.

„Mezi další výhody aloe vera patří zklidnění řezných ran, ran, popálenin a infekcí dásní nebo očí,“ dodává timesofindia.indiatimes.com.

Jak může aloe vera pomoci při hubnutí?

Možná i vy máte tuhle rostlinku doma na parapetu, ale nikdy by vás nenapadlo, že ji můžete použít nejen na oděrky nebo škrábnutí, ale i při své snaze zhubnout.

Aloe vera rozhodně není jen tak obyčejná pokojová rostlina. Skládá z 96 % vody, organických a anorganických sloučenin, vitaminů A, B, C a E a proteinů, které obsahují 18 z 20 aminokyselin.

A jak může být nápomocná právě při hubnutí? „Základní živinou v aloe vera je acemannan. Tyto živiny pomáhají při odplavování toxinů a podporují metabolismus. To pomáhá při hubnutí,“ vysvětluje india.com.

Šťáva z aloe vera

Šťáva z aloe vera, pokud je užívána ve správném množství, může být účinná při hubnutí. Šťávu si přitom můžete připravit doma.

Jak na to? Odřízněte a vyhoďte spodní část listu aloe vera, ze které vytéká gel. Nyní list rozdělte na dvě poloviny a vyškrábněte z něj gel.

Gel nalijte do mixéru, přidejte dvě polévkové lžíce citronové šťávy, trochu medu podle chuti a přilijte vodu. Vše smíchejte.

„Přidejte tento nápoj do svého dietního režimu,“ doporučuje food.ndtv.com a radí, abyste šťávu popíjeli ideálně každý den.

Jak jinak přidat aloe vera do jídelníčku?

Existují i další možnosti, jak přidat aloe vera do svého jídelníčku. Můžete gel z rostliny přidat do kaší, které si běžně připravujete.

Aloe vera můžete přidat také do smoothies, ať už do zeleninových, ovocných nebo třeba do různých kombinací, které máte rádi.

Zdroj: timesofindia.indiatimes.com, india.com, food.ndtv.com
Autor: Karolína Nezbedová

Přidat na Seznam.cz