Co dělat na dlouhé cestě?

Zdroj: Shutterstock

Cestování je vždy skvělé, ale než se dostanete na cílové místo, čeká vás někdy opravdu dlouhá cesta. A tak nedobrovolně vyvstává otázka, co na ní dělat, aby se čas netahal tak pomalu. Samozřejmě si můžete vzít telefon a hrát casino online nebo zapnout YouTube a užít si své oblíbené filmy, ale dříve nebo později to začne být nudné.

Nechcete zívat na silnici nudou a přejete si, aby čas utekl co nejrychleji? Pak je zde několik skvělých nápadů, jak se můžete bavit na dlouhé cestě.

Nejlepší možnosti pro aktivity na cestách

Vezměte si nějaké knihy, časopisy nebo noviny

Dlouhá cesta ve společnosti dobré knihy uteče bez povšimnutí. Vezměte si s sebou několik zajímavých knih, barevné zajímavé časopisy nebo noviny. Když vás začne nudit jedna kniha, jednoduše sáhněte po něčem jiném ke čtení. Dobré knihy vás na cestě zabaví na mnoho hodin.

Připravte si nějaké hry

Speciální deskové hry jsou skvělé na dlouhé cestě autem. Kvízy, karetní hry, dokonce i banální hry se slovy nebo „Země, město“ nejsou špatnou zábavou a zabaví vás na dlouhou dobu, a to nejen cestující, ale v některých případech i řidiče.

Nezapomeňte na gadgety a kapesní elektroniku

Přenosná technologie je jedním z nejlepších způsobů, jak se rozptýlit. Tablet, kapesní konzole, e-kniha, hudební nebo DVD přehrávač také spolknou spoustu hodin na cestách. Nemluvě o chytrých telefonech a noteboocích.

Přibalte s sebou nějaké jídlo

Čím déle řídíte, tím nudnější to je. A čím víc se nudíte, tím víc chcete jíst. Nezapomeňte zabalit si s sebou krabičku se zdravým jídlem. Jídlo na cestách by mělo být výživné, ale ne těžké nebo nepříjemné v žaludku. Například:

  • Čerstvé ovoce a zelenina: mrkev, papriky, jablka nebo hrušky jsou skvělým občerstvením na cestách. Mohou být snadno a rychle konzumovány v autě, vlaku nebo autobusu;
  • Mléčné výrobky, sušené ovoce a ořechy. Ne všechny mléčné výrobky se na dlouhou cestu hodí. Vezměte si ty druhy, které se rychle nezkazí, jako je například tvaroh. Je velmi vydatný a mnohem lepší a levnější než rychlé občerstvení u silnice.

Zahrajte si online hry a vstupte do kasina

Pokud jste doma nezapomněli na své chytré zařízení nebo notebook, máte skvělou příležitost se na pár minut, nebo dokonce hodin zabavit v online casinu s minimálním vkladem 100 Kč. Dnes tam přibylo několik set různých her se skvělou grafikou, melodiemi a obrovskými jackpoty. Nejen že vás casina budou bavit, ale také vám nabídnou šanci vyhrát velké peníze. Kromě toho mnoho casin nabízí sportovní sázení, které vyvolává zájem u hráčů i sázkařů.

Dělejte si zápisky

Pokud si budete brát tužku a papír, dělejte si o své cestě poznámky. U nás je spousta vtipných jmen řek, vesnic a měst – až se vrátíte domů, budete mít co vyprávět.

Nemyslete na nic

Čtení, sledování filmů nebo pořizování poznámek je únavné. Podívejte se z okna, sledujte krajinu a přírodu. Možná vás upoutá divoký jelen, los nebo liška. Můžete si jen zdřímnout, udělá vám to dobře a pomůže vám to zkrátit čas.

Práce nebo studium

Studium jazyků nebo práce na cestách je skvělý nápad. Pokud jste student, vezměte si učebnice s sebou a něco si prostudujte. A čas se bude krátit rychle (zejména pokud je předmět zajímavý).

Pracující osoba může získat znalosti v profesním oboru nebo nastínit plán práce při příjezdu. Můžete si s sebou vzít nějaké dokumenty a vyplnit je po cestě. Pro freelancery je to ideální příležitost, jak si čas strávený na cestě zkrátit.

Pořiďte krásné fotografie

Vezměte si s sebou fotoaparát nebo kameru. Pokud má váš telefon dobrou kvalitu obrazu, můžete fotit i s ním. Během dlouhého výletu určitě narazíte na něco, co chcete zachytit – krásnou přírodu, krásnou architekturu nebo divoká zvířata, co vyběhla z lesa na silnici. Výběrem ideálního záběru nebo místa strávíte hodně času a zabavíte se.

Sledování vzdělávacích videí nebo televizních seriálů

Ponoření se do vašeho oblíbeného televizního seriálu je zaručený způsob, jak zabít čas kdekoli, ale těch několik volných hodin může být také věnováno vzdělání. Třeba dokumentům, které budou podle vašich představ.

Zajděte si prohlídnout památky

Pokud nespěcháte do cíle, můžete během cesty do bodu B několikrát odbočit ze silnice a podívat se na památky, kolem kterých projedete. Věřte nám, jsou téměř v každém městě! Hlavní je nastudovat trasu předem a diskutovat o místech, která jsou nejzajímavější pro všechny spolucestující.

Poslech audioknih

Umíte číst? Tak poslouchejte! V online knihovnách najdete spoustu audioknih různých žánrů, stejně jako celé rozhlasové pořady, které vám umožní bavit se a užívat si zajímavý příběh, aniž byste příliš namáhali oči. Jen prosím nezapomeňte použít sluchátka.

Závěr

Někdy cestování není tak vzrušující a příjemné, protože cesta může trvat tak dlouho, že se můžete nudit doslova po každé hodině cestování. Videohry, casina, hudba, gadgety, knihy a další vás mohou vždy zachránit. Použijte svou představivost a určitě najdete něco, co vás odvede od dlouhé cesty a zkrátí čekání, a samotná cesta bude nejen rychlá, ale přinese nové zážitky a umožní vám pocítit všechna její kouzla.

Autor: redakce

Přidat na Seznam.cz
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •